Featured

29 Şubat 2016 Pazartesi

EIMI Shape Control Extra Firm Styling Mousse

Herkese yeni bir haftadan merhaba,

Yeni yılda gerçekleşen Wella EIMI yeni seri ürün lansmanında (yazıya BURADAN ulaşabilirsiniz) bizlere EIMI ürünlerinden hediyeler verilmişti.

Bana da EIMI en iyi tutuşu sağlayan Shape Control ekstra güçlü köpüğü verilmişti. Ben de ihtiyacım oldukça kullandığım bu köpükten sizlere de bahsetmek istedim.


Bildiğiniz gibi Wella Professionals ürünleri hem kendi ile yarışan, hem de bir çok ünlü saç artistinin bir numaralı tercihi olan ürünlerdir.

Ve Wella bu ürün gamına EIMI ( Say Style Speak EIMI ) serisi yeni nesil saç ürünlerini de ekledi.

EIMI serisinde birçok farklı ürün bulunmaktadır. Wella bunları kategorize ederken saç tiplerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmuştur.

* Hacim
* Yumuşaklık
* Parlaklık
* Doku
* Bitirici Ürünler


Benim köpüğüm, Hacim serisinden tutuş olarak 4. derecede yer alan bir ürün, fiyatı sanırım 65-80 TL arası.

Bu ürünün özelliği saçlarda inanılmaz hacimler sağlayarak, istediğiniz şeklin uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktır. Öyle böyle değil her kullandığımda saçlarım bir ton ağırlaşıyor ama çok güzel şekil alıyor gerçekten de bütün gün hatta yıkamasam ertesi gün bile bozulmadan kalıyor.

Ama dediğim gibi diğer yumuşak yapılı köpüklere benzemiyor, saçınızda kalıp gibi bir his ve ağırlık yaratıyor. EIMI lansmanında canlı olarak uygulamalar yapıldığında, sönük saçları bile canlandırmış, fönle birlikte bol bol hacim katarak adeta dergi kapağı pozuna hazır hale getirmişti.


Eğer cansız ya da ince telli saçlarınız varsa, köpük seçimlerinizde bu şekilde hacim veren ürünleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Wella ürünlerine gittigidiyor ya da mizu .com sitelerinden online olarak ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler,

Ipana Perfection ile Gülüşünü Göster

Merhaba Kızlar,
Bembeyaz bir kış geçirdiğimiz şu günlerde dişlerimizin beyazlığından da ödün vermemeliyiz. Bildiğiniz üzere hepimiz gibi ben de dişlerimin beyazlığına ve kusursuzluğuna çok özen gösteriyorum. Çünkü beyaz dişlerimizin sergilendiği özgüveni yüksek bir gülüşün hayatımızda açamayacağı bir kapı yok. Sözü uzatmadan, yeni ürünlere olan ilgimi hepiniz biliyorsunuz. son günlerde marketlerde ve televizyon kanallarında sıklıkla denk geldiğim yeni bir diş beyazlatıcı ürünü denemek ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Ipana Perfection isimli bu ürünü hemen reklamlarda gördüm diye almak yerine marka ile ilgili bir ön araştırma yapmak istedim. Öncelikle İpana ismi bir Türk markasını anımsatsa da PG (Procter and Gamble) tarafından üretilen ve Amerika’da Crest adıyla pazarlanan Amerika’nın en yaygın diş macunu markasının sadece isminin değiştirilmiş hali olduğunu öğrendim. Aynı zamanda dünyada ilk defa beyazlatıcı bantları üreten firmalarmış. Ürün ile ilgili araştırmalarıma devam ederken, İpana’nın Türkiye’de diş hekimleri tarafından en çok kullandığı ve desteklediği marka olduğunu da kulaktan duyma değil gerçek veriler üzerinden gördüm.


Marka ile ilgili tatmin edici araştırmamdan sonra gelelim yeni ürünleri, White Perfection’a. Ürünün vaad ettikleri çok iddalı. İpana’nın en hızlı ve en güçlü beyazlatıcı diş macunu olduğunun belirtilmesinin yanında yeni geliştirilen teknolojisi ile diş minesine zarar vermeden 3 günde dış yüzeyindeki lekelerin tamamını temizlediği belirtiliyor. 3 gün gibi kısa bir sürede bu kadar hızlı bir etkinin olabileceğine başta pek imkan vermedim. Ancak markaya yaptığım araştırmadan sonra güvenim oluştuğu için alıp denemek istedim.
Açık konuşmak gerekirse ürünü kullanmaya başladıktan sonra çok şaşırdım. Çünkü ürün iddasını fazlasıyla yerine getiriyor. İlk kullanımımdan itibaren dişlerimin üzerinden lekeleri çıkardığını farkettim. Yalnızca bana öyle gelmediğinden emin olmak için aileme de sordum, onlar da beni desteklediler ve fark olduğunu söylediler.
Leke çıkarmasının yanında tadı da çok hoşuma gitti. Keskin bir nane ferahlığı veren tadı damağımdan, kokusu ise nefesimden uzun süre gitmedi açıkcası. Diş minesine hiç bir zarar vermemesi ise çok önemli bir özellik.
Ürün benden tam not alınca yan ürünlerinin de faydası olur diye düşündüm ve ağız bakım suyunu da aldım. Bu ürün de beni çok memnun etti. Oral-B  3D White Luxe ismiyle satılan bu ağız bakım suyu, diş macununun etkisini tamamlar seviyede. Bildiğiniz gibi diş fırçası ile her yere ulaşmak mümkün olmuyor, ancak ağız bakım suları diş fırçasının ulaşamadığı noktalara ulaşabiliyor.


Alırken farketmemiştim sonradan ağız suyunu almak için gittiğimde farkettim. İpana markası ürününe fazlasıyla güveniyor olmalı ki memnun kalmamamız halinde paramızın 2 katını iade ediyor. Açıkcası ben çok memnun kaldığım için iade etmeyi düşünmüyorum ancak sadece deneme amaçlı satın almak isteyen arkadaşlar için çok iyi bir uygulama olmuş.
Sonuç olarak güvenilir bir markanın şaşırtıcı derecede etkili bu ürünlerini kullanmaya başladım ve sizlere de tavsiye etmek istedim. Bence mutlaka denenmesi gerekli bir ürün. Bembeyaz gülüşlü günleriniz olsun!
Ürünü satın almak isterseniz tıklayınız!


Ağız bakımı ile ilgili detayları öğrenmek isterseniz www.agizbakimuzmani.com linki inceleyin derim.
#ipanaperfection  #gülüşünügöster
Sevgiler,
İçerik Kaynak: http://www.tugbatunckaya.com/
Video Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=RZ5ymuChrW0

Bir boomads advertorial içeriğidir.

27 Şubat 2016 Cumartesi

Fresh'n Soft Asetonsuz Oje Çıkarıcı

Herkese Selamlar....

Bugün Fresh'n Soft markasının asetonsuz oje çıkarıcısından bahsetmek istiyorum.


Asetonsuz oje çıakrıcı olarak geçen ve benim dilimde hep aseton demek istediğim :) oje çıkarıcıyı bir süredir kullandım, koyu ve açık ojelerde denedim, pamukla ya da makyaj temizleme pedleri ile kullandım. Yarısına kadar bitirdim şişeyi ve artık fikirlerimi sizinle de paylaşmalıyım diye düşündüm.

Ürün, içeriğindeki E vitamini katkısı ile tırnak kenarlarının yumuşamasına ve manikürde daha kolaylık sağlamasına yol açacağını ve asetonsuz olduğu için daha sağlıklı olacağını savunmaktadır.

Kesinlikle hiç ama hiç katılmıyorum, ve inanın hiç sevmedim bu ürünü ! İlk defa bu kadar net sevmediğimi söyleyebiliyorum.

* Koyu renk, çok koyu da değil mavi renk ojemi çıkarmak tam 1 saatimi aldı, bütün tırnaklarım tahriş oldu.
* Bikaç saat sonra tekrar üstünden bir daha geçmek zorunda kaldım, çünkü hala mavilikler duruyordu.
* Hal böyle olunca tırnaklarım kupkuru oldu ve sarardı gibi.
* Ayrıca asetonsuz olduğunu düşünmüyorum, ya da aseton yerine başka birşey var, çünkü ben işim gereği matbaa malzemelerini ve baskıda kullanılan alkolleri çok iyi bildiğimden kokusu tamamen onlar gibi kokuyor, sanki tırnaklarıma saf alkol ( türevleri) sürüyorum gibi geldi, çünkü inanılmaz keskin kokuyor.

"Yani asetondur sonuçta atma kullan bitene kadar" dedim ama yok, mümkün değil kokusuna dayanamıyorum, tırnaklarımı mahvetti, kesinlikle kullanmayı bırakıcam.

Ben yine Benri ya da Şelale nin asetonlarını kullanmaya devam edicem, onların performanslarını gerçekten de seviyorum çünkü.

Teşekkürler okuduğunuz için, mutlu günler...

26 Şubat 2016 Cuma

14 Şubat #sevgipaylasincacogalir Etkinlik Sponsorları Bölüm 1

Merhabalar,

14 Şubat'ta Sevgili Ayşegül'ün düzenlediği etkinliğin ilk detaylarına ŞURADAKİ yazımda yer vermiştim. Bugün ise etkinlik sponsorlarından bahsetmek istiyorum, biraz hatta baya bi fazla olduğu için sizi de sıkmamak adına 2 bölüme ayırdım :)Öncelikle sponsorlarımız gerçekten çok ama çok güzeldi, çok da şık hazırlanmış ve dolu dolu hazırlanmış paketler göndermişlerdi. Bazıları ise çekilişle verildi :) Tekrar hem Ayşegül'e hem de tüm sponsorlara teşekkür ederim.


Çekilişle 2 arkadaşıma bu harika makyaj süslemeleri ile tasarlanmış fincanlar hediye edildi.
Bence özel günlerde ya da hediye olarak düşünebilirsiniz.Nooksbooks hesabı bizlere yine makyaj figürlerinin olduğu minik not defterleri hediye etti. özel olarak istediğiniz gibi defter hazırlatabilirsiniz.İxora markası organik argan yağı kremi hediye etti. Bu krem yumuşaklık ve nem için istenilen bölgelere sürülebiliyor. Ben biraz daha yaz aylarını bekleyip, dirsek arkası ve diz kapaklarıma ve tabi ki cildime de sürmeyi düşünüyorum.The Premium Organics markası yine bizlere bakım için Hindistan cevizi yağı ve kakao yağı hediye etti, kakao yağı biliyorsunuz yazın bronzlaşmanızı sağlayan çok faydalı bir yağdır ve ben çok önceden beri kullanırım.
Ayrıca katı hindistan cevizi yağı da birçok şey için maske olarak kullanabileceğimiz çok faydalı bir yağ.
Ayrıca bu ürünlerden bahsedicem zaten ilerleyen zamanlarda.Çokkkk severek kullandığım diş macunumun yenisi geldi:) Splat diş ürünlerini mutlaka sitesinden incelemenizi tavsiye ederim size.Revox At kuyruğu şampuanı düzenli kullanıldığında saçlarınızı sağlıklı uzatmayı hedefleyen bir şampuan, ben de bu ara saçlarımı sağlıklı uzatmaya çalışıyordum ki, yardımıma yetişti, düzenli olarak kullanmaya başlayacağım.Yine şanslı isim olarak Demirdöğen Kozmetikten gelen bu maskeyi sadece ben aldım :) İlginç bir ürün aslında argan yağlı soyulabilen bir maske, hemen kullanmaya başladım, açıkçası beklediğimden iyi çıktı, bir hafta daha kullanıp yazısını yazmak istiyorum.Haceri Simya markası bünyesinde bir çok bakım ürününü bulunduran bir marka, ben de ilk defa tanıştım bu markayla, sitesini ve ürünlerini inceledim, hepsi organik ürünler, sizlere de tavsiye ederim. Bize hediye olarak El sabunu, duş jeli, krem peeling ve cilt bakım maskesi verildi.
Merak ediyorum ürünleri :)


Bayer - Bepanthol Krem

Bayer bünyesinde bulunan Bepanthol ürünlerinden oluşan çok güzel bir paket hazırlamış bizler için, zaten severek kullandığım ve güvendiğim kremlerim hep elimin altında olacak :)Bioderma , son zamanlarda yeni çıkardığı ürünlerden göndermiş bizlere, daha kuru ve daha hassas ciltlere özel, çok daha nem sağlayan bir seri bu. Sensibo serisi yüz yıkama jeli ve geçen gün blogumda bahsettiğim Atoderm serisi banyo duş jeli hediye etti.Elidor bizler için kocaman bir paket hazırlamış. Şampuan, bakım kremi, bakım spreyi ve kuru şampuandan oluşan bu bakım setini ben kardeşime hediye ettim, çünkü o hem saçlarını çok sık yıkıyor hem de çok çabuk yağlanan bir saç tipi var, hepsi onun severek kullanacağı ürünler oldu.Ekoz Kozmetik, ev, dolap, araba.... gibi yerlerde kullanılabilen vanilya esanslı koku spreyi hediye etti.Cyrene Bio markası ise inanılmaz derecede şirin bir ambalaj sahip makaron şeklindeki lipbalm ve kokusu inanılmaz güzel olan vücut losyonu hediye etti.Amway çevremden de duyduğum, kullananların çok beğendiği Satinique serisi şampuan, saç kremi ve saç bakım spreyinden oluşan bir paket hediye etti.Otacı ise bizlere denememiz için bir çok ürününden oluşan sample lar göndermiş.L'esoleil şampuanını daha önce denemiştim ama bu kuru saçlar için olanı, acaba bu saçlarımı daha da canlandırır mı diye merak ediyorum, diğer ürünlerim bitince yaklaşık sanırım 3 ay sonra kullanmaya başlarım.HC Hair Care markası Brezilya Fönü işlemi görmüş saçlar için kullanılan sülfatsız şampuan ve Ovex saç bakım kompleksinden göndermiş. Ovexi daha önce arkadaşıma hediye etmiştim ve inanılmaz çok beğendiğini görünce ayyyy ben de denemeliyim mutlaka dedim ve bu hediye o yüzden çok sevindirdi beni.Ve son olarak Blogger Tasarım çekilişle belirlenen 2 arkadaşıma blog ları için harika tasarımlar hediye etti.


Katılan arkadaşlarımın bloglarına alttaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Herşey için Ayşegül'e ve tüm sponsorlarımıza teşekkürler...
Makyaj ağırlıklı 2. sponsor yazım da çok yakında yayında olacaktır.

lifeofyasmina (ben işte)

25 Şubat 2016 Perşembe

Topicrem Gently Scrub Face - Body / Lip Balm

Merhabalar,

Topıcrem ürünlerini gerçekten seviyorum, benim bu ürünlerle ilk tanışmam yine bir etkinlik sayesinde olmuştu, makyaj temizleme suyu, vucüt losyonu, el kremi.... gibi ürünlerini severek kullanıyorum, şimdi de bademlebuduk babyshower da bizlere hediye edilen lip balmı ve body scrub'ını deneyimliyorum.


Topıcrem ürünlerinin ailedeki her bireye uyum sağlaması, içeriklerinin temiz olması sebebiyle çocuklarda da rahatlıkla kullanılması, bu markaya olan güvenimi oluşturan başlıca sebeplerdir.

Ayrıca ben de hassas cildimde bile gönül rahatlığı ile kullanıyorum.

Yüz ve Vücut peelingini hem yüzümde haftada 2 defa hem de banyoda yine haftada 2-3 defa kullanıyorum, şeffaf jel içinde aynı ambalajının renginde şekerimsi yapıda peelingleri var, yani peelingleri suda çözünen bir yapıda değil, şeker kristalleri şeklinde ve keskin yapıdalar, bu sebeple hem etkililer ama hem de çok sık kullanıma uygun değiller, hassas ciltlerde biraz tahriş yaratabilir. Veeee inanılmaz nefis bir kokusu var, dayanamıyorum o kokuya, şekerli çiçekli gibi kokuyor, bu tip bir scrub arayışı içindeyseniz Topıcrem ürünlerini tavsiye edebilirim.


Bir de yoğun nem sağlayan beyaz yapıda bir lip balmı verildi bize, lip balmlar zaten vazgeçilmezim. Benim dudaklarım yaz kış çatlak ve kuru olduğu için , çantamda 2 tane , çalışma masamda 1 tane, montumun cebinde bir tane ve evde de elimin kolayca ulaşabileceği yerde bir tane sürekli bulundururum, bu derece yani :) hemen hemen her markanın ürününü kullandım, lipbalmlar çok yapış yapış olmadığı sürece fazla özellik aramıyorum, ama günlük kullanımım rahat olsun diye genelde renksiz olanları da tercih ediyorum.

Bu lipbalm da su bazlı olup mis gibi vanilya, hindistancevizi gibi bir kokuya sahip, hemen kullanmaya başladım, verdiği yumuşaklık hissi ve uzun süre kalıcı olması ile de hoşuma gitti, yine katkısız ürünler tercih ederseniz tavsiye edebilirim.
Birçok dermokozmetik ürünler satan sitelerde Topıcrem ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Topıcrem ailesine çok teşekkürler...

Nestle Lezzet Paketi / BademleBuduk Baby Shower

Merhabalar,

Güne lezzetli ve mutlu başlayalım istedim. Sevgili Elif'in Babyshower partisinde Nestle bizlere kocamannnn harika hazırlanmış bir mutluluk sepeti hediye etti :) Mutluluk diyorum çünkü içindekiler size mutluluk veriyor :)
Ayrıca sepete de bayıldım, onunla ilgili çok güzel fikirlerim var :)

Nestle


Paketten Nestle sağlıklı atıştırmalık (ben kahvaltılarda çok severim) corn flakes ler , çikolata ve Nesquik çıktı. ( Çocukluğumun bir numaralı starı)


Nestle Ballı Bademli corn flakes i özellikle çok seviyorum ve ben yoğurtla yemeyi seviyorum, aslında yaza yaklaşırken kahvaltıda ve akşam yemeklerimde hep bunları tüketmeye dikkat ediyorum, hem doyurucu oluyor hem de gerekli vitaminler ve besinleri barındırıyor.


Yoğurtla denemediyseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederim, özellikle benim gibi süt sevmeyenlere bir öneri :)

Bu kocaman sepet için Nestle ailesine tekrar teşekkür ederim.

24 Şubat 2016 Çarşamba

BademleBuduk Baby Shower Daveti / Bioderma Hediyeleri

Herkese Merhaba :)

Geçtiğimiz ay katıldığım Sevgili Elif'in (bademlebuduk) babyshower partisinde bizlere çok güzel hediyeler verilmişti.

Bunlardan bir kısmı anne & bebek ürünleri iken bir kısmı da cilt bakım ürünlerinden oluşuyordu.

Ben de severek kullandığım Bioderma nın göndermiş olduğu ürünleri kısaca anlatmak istedim sizlere.


Birinci ürün çok ama çok severek kullandığım ve etrafımda ki herkesin de tek geçer ürünü sayılan Bioderma H2O makyaj temizleme suyu, küçük boy şişesinde benim için daha da kullanışlı olan bu ürünü şimdilik açmayacağım. Seyahatlerimde kesinlikle yanıma almayı planlıyorum.

Özellikle hassas cilt yapınız varsa, cildinizde tahriş bırakmadan kolayca iç rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir ürün.

Diğer ürün de, yine hassas ve kuru ciltler için özellikle kış aylarında ihtiyaç duyulan ve cildi rahatlatmayı amaçlayan Atoderm Banyo Jeli, Bu ürünü hazır havalar da soğukken hemen kullanmaya başladım :)

Gerçekten de ekstra bir yumuşaklık sağlıyor, banyodan sonra zamanım olmadığımda ayrıca krem sürmek zorunda kalmıyorum. 

Atoderm serisi, BIODERMA tarafından çok kuru ve atopik  ciltler için geliştirilen bir seridir.
Atoderm nem ve lipid eksikliği yaşayan ciltlerin hidrolipik tabakasınnın biyolojik ve kalıcı olarak yapılanmasına destek olur.
Bioderma ailesine tekrar teşekkür ederim...
Sevgiler,

Online Alışverişte Yeni Adresiniz Kozmium.com!

Merhabalar,

Güvendiğimiz ve sevdiğimiz dermo kozmetik ürünlerini artık bir çok siteden inceleyip online olarak almanın keyfine varıyoruz.

İşte bugün sizlere, benim de önemle incelediğim ve daha önce de alışveriş yaptığım bir siteden, kozmium.com dan bahsetmek istiyorum.

kozmium.com
Sitede, diğer sitelerden farklı birçok kategori de benim dikkatimi çekmişti.
Fırsat Ürünleri
En Yeniler
Kargo Bedava Ürünleri
Çok Satanlar
Süper Hızlılar gibi...

Ayrıca benim de severek kullandığım ürünler ve daha bir çok marka sitede mevcut;

Ve aradığınız birçok markayı Kozmium.com da bulabilirsiniz. Ayrıca her sitede olmayan anında online destek hattı ile aradığınız ürünle ilgili sorularınız olursa hemen destek olan bir ekip de mevcut.

Kozmium ürünlerimi en yakın zamanda blogumda paylaşacağım.
Sevgiler,

23 Şubat 2016 Salı

Eye Trend Setter Güneş Gözlüğüm

Merhabalar,

Birçok markanın gözlüklerini bünyesinde barındıran ve bizlere sunan Eye Trend Setter firmasına, renginibul etkinliği kapsamında bizlere gönderdiği harika güneş gözlükleri için teşekkür etmek istedim.


Hepimizi birbirinden güzel ve kullanışlı güneş gözlükleri hediye eden Eye Trend Setter firmasının instagram üzerinde aktif olan hesabına göz atıp siz de son dönemde trend olan gözlükleri inceleyebilirsiniz.


Bana gelen gözlük de, daha önce hiç kullanmadığım büyük ve yuvarlak çerçeveli bir modeldi.
Ancak yazın ben çok çeşitli gözlükler kullandığım için bunu da severek kullanacağım güneşli günlerin gelmesini bekliyorum. Tekrar teşekkür ederim...Emoji Yastığım Hediyemucidi.com'dan

Merhabalar,

Sizlere bugün değişik ve sıradışı hediyeler sunan bir siteden bahsetmek istiyorum.

Hediye Mucidi


Hediyemucudi.com sitesi bizlere renginibul etkinliğinde telefonlarda kullanılan emojilerin resimlerini bastıkları
minnak yastıklar hediye etmişti. O kadar tatlılar ki, sitesini incelerseniz bu emojilerle yaratılmış bir çok hediye alternatifinin olduğunu görebilirsiniz.

Tekrar çok teşekkür ederim.

Özellikle yolculuklarımda yanıma alıyorum:)
Renginibul etkinliği ile ilgili diğer tüm görseller için instagramdan #renginibul ve #rengini_bul hashtaglerinden bakabilirsiniz.

Sevgiler...

Alexa Rank Değerini Nasıl Yüseltebilirim? Bölüm 2

Merhaba Arkadaşlar,

Alexa rank değerini nasıl yükseltebilirim? isimli yazımın ilkini BURAYA tıklayarak hatırlayabilirsiniz, neden alexa? ne işe yarar? nasıl çalışır? ve alexa nın nasıl bir sistem olduğu ile ilgili bazı tespitlerde bulunmuştum, yazı dizimin ilki arkadaşlarım tarafından çok ilgi çekmiş 2. nin de beklendiği sürekli söylenmişti.

Şimdi ise alexa için ilk adımları yaptıktan sonra, sayfanızın tıklanma oranının arttırmanın bazı ipuçlarından bahsetmek istiyorum, belki hatırlarsınız ALEXA canlı bir varlık gibi demiştim, ne yaparsanız yapın ama onu kandırmaya çalışmayın, o yüzden biz de ne kadar özgün olursak o kadar çok tıklanma alabiliriz mantığı ile yola çıkıp, şahsi olarak kendi blogumda neler uyguluyorum onları yazmak istedim.***Geçen yazımda önemli bir kısmı atlamışım, Alexa'da mail adresinizle bir hesap oluşturduktan sonra, bazı kodları HTML olarak sitenize yerleştirmeniz gerekmektedir, ki Alexa site ziyaretlerinizi görebilsin. ( Yuhhhh dimi en önemli şeyi atlamışım , sorryyy) Neyse hemen BURAYA tıklayarak Claim Your Site kısmından site bağlantınızı girerek size özel kodunuzu alabilirsiniz.

Sonra aldığınız kodu, şablon ayarlarınızdan HTML düzenle diyip, sayfada yazan yere kopyala yapıştır yöntemi ile yerleştiriyorsunuz.

***Ayrıca Alexa sıralamanızı gösteren kutucuğu da sitenizde görünür bir yere eklerseniz çok süper olur,
bunun için BURAYA tıklayarak talimatlara göre ekleyebilirsiniz.

İlk yazıdaki toolbar ve bu kutucuğun eklenme sebebini birazdan anlatıcam.


Bunlar hep teknik detaylardı; sıra geldi " Bir Blog Nasıl Yazılır" ı anlatmayacağım tabi ki, ama blogu nasıl daha fazla okunur hale getiririz? i yazmaya çalışacağım (nacizane tabi ki deneyimlerim doğrultusunda, asla bu işi çok iyi bildiğimi ya da anladığımı iddia etmiyorum)

İlk yazımdan itibaren benim de blogumda bazı değişiklikler oldu arkadaşlar, o zaman 11-12 binlerde olan sıralamam, bugün 7 binlere kadar çıktı, indi, geriledi, yükseldi..... bu iş karışık dimi biraz, ters orantı var, sayısınız ne kadar düşerse o kadar iyidir, bunu bilin yeter :) Alexa Rank Değerim

1- Öncelikle Alexa Amazona bağlı bir sıralama sitesidir, tüm dünyadan alınan bilgilerle tüm sitelerin sıralarını otomatik olarak oluşturmaktadır ve buna dışarıdan herhangi bir müdahalenin olması da söz konusu değildir.

2- Bu yüzden Alexa , site tıklanmanızı , sitede gezinme süresini, site içinde farklı tıklanmaları sever.

3- Heleki bu ziyaretçiler Alexa'ya üye olmuş, alexa toolbarı indirmiş ve sitesine de kodları yerleştirmiş bir ziyaretçi ise oooooo tadından yenmez :))))) İşte yukarda belirttiğim kısım buydu.

4- O yüzden ne kadar çok sizi takip eden insan Alexa toolbarı indirirse o kadar iyi, e haydi o zaman napıyoruz hemen BURAYA tıklayarak ilk bölümde anlattığım  gibi toolbarı indiriyoruz. :)

5- Blogunuzu güncel tutun arkadaşlar, ben mesela haftada en az 4-5 arası yazı girmeye çalışıyorum. Blogunuzu bir süre boş bırakırsanız, alexa hoopppp hemen düşmeye ve size küsmeye başlıyor, tecrübe ile sabittir, ondan sonra isterseniz günde 10 tane yazı girin yine de aynı ivme ile toparlanmıyor. Bu sebeple aynı tempoda ne çok ne de az, ama hep güncel olsun.

6- Yazılarınızın içeriği mümkün mertebe özgün ve kendi fikirlerinizle hazırlanmış olmalı, tabi bir bülten yazısı değilse :)

7- Özgün yazıları google abi seviyor, google ın sevdiklerini de alexa amca seviyor, neden? birbirleri ile mutualist bir yaşam süren 2 sistem bunlar çünkü :)

8- Blog takipçi sayınız da önemli tabi, ama bloglara takipçi çekebilmek biraz zor, çünkü satın alınmıyorlar :))))) neyse ironi yapmayayım, benim mesela çok az ama bunun için üzülmek yerine, blog keşif etkinlikleri ile tabiki karşılıklı olarak yeni bloglar keşfedip takibe alıp takip edilebilirsiniz. Ya da benim gibi etkinlikte ve çevremde tanıdığım tümmm arkadaşlarımın ilk önce bloglarını takibe alırım, siz de böyle yapabilirsiniz.

9- Blogu sadece takip etmekle olmuyor arkadaşlar, Blogunuzun tıklanmasını, yazı yayınladıktan sonra merak edilip okunmasını istiyorsanız bunun bir yolu da, blogunu takip ettiğiniz arkadaşlarınızın yazılarını okuyup yorum bırakmanızdır. Ben genelde oturup tüm blog yayın listeme düşen yayınları okuyup yorum bırakmaya çalışıyorum, tabi mutlaka gözümden kaçanlar oluyor, ama dedim ya elimden geleni yapıyorum. Karşılığı? tabi ki geliyor arkadaşlar, her ne kadar karşılık bekleyerek yapmasam da, gönlümden geçerek hatta merak ederek seve seve okusam da (sakın bir zorunlulukmuş gibi düşünmeyin) bana da bu yaptığımın geri dönüşleri o kadar güzel oluyor ki, bütün arkadaşlarıma burdan kocaman sevgiler, hepsinin yüreği tertemiz kocaman :)

10- Veeeeee unutmadan, mutlaka ama mutlaka yorumlara cevap verin arkadaşlar, ben her an dönemesem de toplu olarak zaman buldukça tek tek cevap yazıyorum, bu blogger adabından da gelir :) öyle bir adap var elbette, o yüzden yorum yazan arkadaşların elleri dert görmesin, çünkü blogda gezinme süreniz ne kadar uzun olursa o kadar yükseliyorsunuz, ve bu da tabi ki yorumlarla destekleniyor.

11- Alexa organik ziyaretçileri sever, facebook, instagram ..... gibi hesaplarda bulunan inorganik takipçiler zaten var olmadığından o yüzden sizlere bir faydaları da olmayacaktır, önemli olan kanlı canlı takipçi ya da diğer linklerden gelen ziyaretçilerin gerçekten sitenizi tıklamasıdır ve en azından 15 sn. sitede kalmalarıdır.

Bu yazım da çok uzun olduğu için bir madde daha yazıp bir 3. bölümde de paylaşımlardan bahsetmek istiyorum.

12- Arkadaşlar mümkün mertebe site linkinizin başka bir sitede, tıklanabilir link olarak yer alması da inanılmazzzzz derecede önemli bir durum, bu daha çok blogger etkinliğinde etkinlik sahibinin işine yarayan bir durumdur mesela , ne yaparsınız etkinlik yazılarını yazarken sürekli o kişinin blogunun tıklanabilir linkini verirsiniz, bu da zaten alexa değerinizde ne kadar link verildiğini gösterir. Benim mesela 50 tane şu anda, keşke arttırabilsem, bunu arttırdıkça rankinizde bir o kadar yükselir.

Tekrar okuduğunuz için çok teşekkür ederim, çok sıkmamak adına 3. yazıya bıraktım , bazı önemli ipuçları orda da devam edecek.

Örneğin; yazı başlığı nasıl olmalı? etiketler nasıl olmalı? nerelerde ve ne zaman paylaşırsak çok fazla tıklanma alır? .........
Kendinize iyi bakın, sevgiler....

22 Şubat 2016 Pazartesi

MiSecret Kiwi Squeez' Up Gece Maskesi

Merhabalar,

Renginibul etkinliğinde Limonian hesabının bizlere verdiği hediye paketinden çıkan bir maskeyi tanıtmak istiyorum sizlere.

Limonian sitesinden online olarak Kore menşeiili ürünleri inceleyip satın alabilirsiniz.Bu gece maskesini de ben yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.

MiSecret Kiwi Squeez' Up Gece Maskesi


Öncelikle ambaljı ve renkleri o gün ürünleri incelerken hepimizin dikkatini çekmişti, bu maskelerin birkaç çeşidi daha var, bize verilen kırmızı gece bakım sağlayan bir maske.

Squeez' Up maskenin, yumurta gibi olan ambalajını açınca, içinden koruyucu bir kapak ve kremi direk elinizle almamanız ve hijyen açısından daha kullanışlı olmasını sağlayan minik bir kaşık çıkıyor.


Bu ürün aslında içeriğindeki maddelerle cilde yoğun nemlendirme ve yumuşaklık kazandırmaya yarıyor.

Pyto-Vita ve Easyliance maddeleri.


Maskenin kıvamı biraz ilginç, düşündüm düşündüm nasıl tarif edebilirim diye:) aynı boza gibi bir kıvamı var, ne çok akışkan ne de katı krem gibi, ama jöle gibi de dağılmıyor:) anladınız siz onu :)))))

Maskeyi gece temizlediğim cildime sürüyorum ve sabaha kadar yüzümde kalıyor, gece uyurken o benim cildime ekstra yumuşaklık sağlıyor, sağlıyor mu gerçekten? diye sorarsanız , kesinlikle evetttt, çok fazla uygulamanıza gerek yok bir miktarını bile sürmeniz yeterli, yumuşacık oluyor. Zaten kremi sürdüğünüzde öyle beyaz beyaz kalmıyor yüzünüzde, görünmez hale geliyor, sadece yüzünüzde bir ağırlık bir yapış yapışlık hissediyorsunuz.

Ama genel anlamda kullanıp bitireceğim bir ürün, benim gibi hassas bir cilde bile bir zararı dokunmadı.


Okuduğunuz için teşekkürler...

19 Şubat 2016 Cuma

14 Şubat #sevgipaylasincacogalir Blogger Etkinliği - 1

Herkese Merhaba,

Son zamanlarda çok ama çok güzel etkinliklere katılır oldum :) Bunlardan biri de sevgili Ayşegül'ün ( aysegullemakyaj ) 14 Şubat namına düzenlemiş olduğu etkinlikti. Etkinliğin tüm karelerine instagram üzerinden #sevgipaylasincacogalir hasthagi ile bakabilirsiniz.


Ayşegül'cüm etkinlik mekanı için Taksim'de bulunan Vintage House Oteli tercih etmiş, otel bir butik otel, alt katta da bir cafesi ve arkada ufak bir bahçesi bulunuyor, şimdiye kadar gördüğüm en sıcak mekan, çalışanlar o kadar ilgilendiler ki, valla gık dedik çay geldi, guk dedik kahve geldi o derece yani :) Çok da güler yüzlü insanlardı ve mekan bizimdi, bu yüzden de ev ortamında ki rahatlığı orda hissettim ben, hem oturduk sohbetler ettik, çekilişler düzenledik, bol bol güldük, fotoğraflar videolar çektik ve ben ara sıra bahçeye bile çıktım hava almak için, oteli incelemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.


Oraya vardığımda baya bir arkadaşım gelmişti, masa düzenlenmiş sohbet başlamıştı, çoğunu tanıyordum zaten , bir kişi vardı yeni tanıştığım o da myhairtutorial hesabının güzel sahibi Rabia idi, onunla da tanıştığıma çok memnun oldum.


Blog isimlerimize özel hazırlanmış kurabiyelerimiz ve makyaj malzemeleri ile süslü etkinlik pastamız bir harikaydı, lezzetleri ve sunumları çok güzeldi, bunlar için butikbebiskurabiye isimli hesaba çok teşekkürler.mrandmrspopcorn hesabı bizlere farklı soslarla hazırlanmış patlamış mısırlar göndermişti, benim ki karamelliydi, çok ama çok lezzetliler gerçekten  :)


Bu arada kızlarla sürekli foto çektirmeyi ihmal etmedik :)


Sunumunu çok beğendiğimiz Activa sepetinde inanılmaz tatlar bizi bekliyordu, bir de sepete bayıldım ben, o kadar güzel hazırlanmış ki, herkesin aklında bir fikir belirdi o sepetle ilgili, mesela günlük kullanılan bakım ürünlerini koyabiliriz...kesin çok güzel değerlendirilecek. Çok teşekkürler...Dimesbahcesi de bizleri unutmamış ve bir sürü meyve suyu göndermişti, çok teşekkürler...


Tatlimo nun bizlere yine çok lezzetli hediyeleri vardı; çok teşekkürler....


Kızlar çok samimi söylüyorum, zaten çok sevdiğim arkadaşlarım bir araya toplanmışken, öyle çok keyif aldım ki o günden, valla mis gibiydi, normalde 14 Şubat'ta herkes ille sevgilisi ya da eşiyle kutlama yapmak zorunda değil ki, biz de o gün Sevgi Paylaşınca Çoğalır dedik, ve sevgililer gününün arkadaş, aile, dost,.... la da geçirilebileceğini gördük :) Ayşegül'cüm ilk etkinliği sebebiyle çok heyecanlı olduğunu anlattı, güzel bir konuşma ile etkinliğimizi açtı ama birşey söyleyim, harika bir iş çıkarmış, burdan tekrar yüreğine emeklerine sağlık demek istiyorum.


Veeeee asıl olay bu konuşmadan sonra başladı diyebilirim :) Hangi sponsorlar vardı? Neler neler aldık hepsini bir sonraki sponsor yazımda paylaşıcam, sevgiyle kalın...


Katılan tüm arkadaşlarımın instagram hesaplarını alta yazıyorum :)

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey