Pastel ProFashion Color Correct Contour Set

Selammmmm,

Yeni yeni ürünlerle sürekli bizleri şaşırtmayı başaran Pastel Kozmetik'in bir ürününden bahsetmek istiyorum size, Pastel son zamanlarda kendini geliştiren ve yeniliklere ayak uyduran bir marka oldu, en azından sevdiğimiz beğendiğimiz ürünlere muadil çok daha uygun fiyatlı ürünlerle çıkıyor sürekli karşımıza.

Pastel ProFashion Color Correct Contour Set


Bunlardan biri de, #renginibul etkinliğinde kocaman harika bir paket hediye eden Pastel Kozmetik'in paketinden çıkan Pro Fashion serisinden kontür paleti :)


Bu palette 3 farklı ürün var, kontür için kullanabileceğiniz, koyu bölgeleri belirtmenizi sağlayan koyu renkte bir kısım, aydınlık vermek ve daha öne çıkmasını isteyeceğiniz kısımlarda kullanacağınız açık renkli kısım ve bir de turuncu tonlarda bir allık var.


Ürünün ambalajı bir kere çok hoş ve kullanışlı, bütün ihtiyacınız olan ürünler bir sette toplanmış, çok kullanışlı bir aynası var kapağında ve arka kısmında da hangi tonun nerelerde uygulanacağını gösteren resimler mevcut.


Gelelim ürünün yapısına, ben her ne kadar kontür işleminde krem yapıda ürünleri sevsem de, pastelin bu setindeki ürünler tamamen sıkıştırılmış toz yapıdalar, biraz tozutma problemi yaşatsa da, pigment olarak yine de istediğinizi size sunuyor, yani örtücülük ve verdiği renkler güzel. Sırayla bakarsak eğer, koyu kontür rengi gayet başarılı yani belirtmek istediğiniz (elmacık kemik altı, burun kenarı) gibi kısımlarda çok güzel sonuç verebiliyor, ancak açık olan aydınlatıcı kısmı için pek öyle düşünmüyorum, bence çok ama çok beyaz, bir de pek sim yani aydınlık içermiyor, çok mat yapıda kalmış. Oysa ben, biraz daha parlak olan ürünleri kullanmayı tercih ediyorum, bu sebeple, likit bir kapatıcı ile kontür işlemini yaptıktan sonra, bu beyaz kısmı pudra olarak kullanıyorum. Allık ise çok tatlı bir şeftali tonu, turuncumsu renkte, toz olsa da ben verdiği rengi sevdim, ama çok çabuk uçuyor, gün boyu kalıcılığı pek yok maalesef :(


Bu ürünle kontür işlemi yaparken ben, RT sculpting brush kullanıyorum, kesik uçlu ya da açılı diyebileceğimiz bir fırça, siz de herhangi açılı bir fırça yardımı ile çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz, çünkü açılı fırçalarda istediğiniz bölgeye ürünler birbirine karışmadan uygulama yapmanız daha kolaydır.


Benim ürünle ilgili yorumlarım bu şekildeydi, ürünü sıklıkla kullanıyorum diyebilirim, Pastel Kozmetik sitesinden ya da kozmetik mağazalarından kolaylıkla ulaşabilirsiniz, özellikle indirimlerde çok da uygun fiyata gelmektedir. Okuduğunuz için teşekkür ederim :)


10 yorum:

 1. Çok pratik bir ürün gibi görünüyor denemek lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle dene canım sitede yada gratis ve watsons indirimlerinde mutlaka göz at, çok uyguna geliyor

   Sil
 2. kullanışlı bir set ama değişik tonlarını da istiyorum artık bunun :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben deeeee, özellikle açık renk olan daha aydınlatıcı formda olsa allık da daha pembe olsa gibi gibi....

   Sil
 3. Bende toz halinde ürünlerle zor kontur yapıyorum cnm ama tonlar hoşuma gitti deneyecegim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tonlar güzel evet canım ama tozutma da yapıyor biraz :)

   Sil
 4. Kullanmadım ama bir Türk markanın yabancı marka ürünlerinin benzerlerini üretmesi güzel bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen canım , sleek 3 lü kontür paletinin aynısı gibi :)

   Sil

Recent

recentposts

Random

randomposts