5 Şubat 2016 Cuma

HM Oje / Lapis Lazuli 501

Merhabalar,

Hastalıktan mütevvellit :) ancak gözümü açabildim, valla herşeyin başı sağlık diye gerçekten büyüklerimiz tam yerinde laf söylemiş, inanın öyle...

Bu sebeple bir haftadır bloga yazı giremiyordum, ama artık yeter dimi :) kendimi biraz toparladıysam yeni aldıklarımı da paylaşmak istedim hemen sizlerle.

Dün H&M makyaj koleksiyonunu şöyle bir yakından inceledim, bu konuda ilerde değişik bazı çalışmalar yapmayı düşünüyorum, ayrı ayrı yani ürünleri incelemeyi.

Önce dün aldığım ojeyi anlatmak istedim sizlere, bilmem hatırlarmısınız ya da ben hatırlatayım, bir mavi oje aşkı vardı bende, ne yaptım ettiysem istediğim rengi bulamamıştım, aslında istediğim renk dior da var ama ojeyi bulamadım ben.

Neyse dün hm de ojelere bakarken çok ama çok fazla renk skalasını bir arada görünce epey bir sevindim.
Veeee sonunda istediğim maviyi de buldum :)


Lapis Lazuli isimli renk, tam istediğim renk evet :) İsmini de zaten lapis lazuli taşından almış, o taşın rengi de tam bu renk arkadaşlar.


Fiyatı 4,99 TL, ve aklımda bir kaç renk daha var, kesinlikle çok memnun kaldım ben bu ojeden, o renkleri de her gittiğimde bir bir alıcam.

Yapısı çok güzel, çok çabuk kuruyor bir kere, ilk defa bir ojenin bu kadar çabuk kuruduğunu ve sabitlendiğini gördüm, hoşuma gitti. Ben burda topcoat uygulamadım ama uygularsanız hem kalıcılığı hem de parlaklığı daha güzel olacaktır tabi. Rengi düz sade mavi, parlak bitişli bir oje.


Fırçası normalden daha basık yatay kıllardan oluşuyor. Ben ki oje sürme özürlü biri olarak, eyvah dedim kesin bulaştırıcam sürerken, çünkü ince yapılı fırçalarla bile süremiyorum, bu geniş nasıl olacak bi deneyelim derken, 2 dakkada tüm tırnaklarıma tek seferde hem de hiç bulaştırmadan sürdüm, aaaa ben şok ben manşet :) ya çok sevdiğimden ya da gerçekten bu fırçaların yapısı doğru olduğundan sürümü benim için bile inanılmaz kolaydı, ama sonra dikkat ettim sürerken gerçekten fırça olayı işi kolaylaştırmıştı, üstelik tek katta bu rengi elde ettim. Ojelerin yapısı ve renk pigmentleri çok iyi ayarlanmış bence, tam rengini şak diye veriyor.


Her ojenin bir ismi ve numarası var, bende ki 501. ismi, hikayesi olan ürünleri daha bir fazla sempatik buluyorum nedense :) Genel olarak memnun kaldım, başka renkleri de aldıkça paylaşacağım. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

5 yorum:

  1. Geçmiş olsun cnm,ojenim rengi çok guzel:)

    YanıtlaSil
  2. Geçmiş olsun öncelikle. Çabuk kuruyan ojeleri çok seviyorum evden sürekli bi aceleyle çıktığım için bana pratik oluyorlar. Bunu da deneyeceğim :)

    YanıtlaSil
  3. renge bayıldımm :) güle güle kullan kuzum

    YanıtlaSil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey