30 Ocak 2016 Cumartesi

Rahim Ağzı Kanserine Karşı Farkındalık Yarat #rujunubulaştır

Merhaba Arkadaşlar,

Rahim Ağzı Kanseri ( serviks kanseri de denir), aslında tedavisi olan bir kanser türüdür. Ama ne yazık ki, ülkemizde ve dünyada bir çok kadının farkında olmadan bu kansere yakalanması ve bu kanserden dolayı yaşanan ölüm vakalarının sayısı hiç de az değil, yaklaşık olarak her 2 dk da bir bu kanserden bir kadının hayatını kaybettiğini eminim hiçbirimiz bilmiyorduk , ama maalesef öyle.

30 yaş üstü, hatta bazı doktorlara göre 18 yaşından itibaren her sene bir defa smear testi yaptırarak risk altında olup olmadığınızı anlayabilirsiniz ve herhangi bir durum varsa önleminizi alabilirsiniz.

Tüm Dünya'da birçok ünlü ismin katılımı ile başlatılan bir kampanya var, hatta ülkemizde de Urbancare, Allmagazine, cosmopolitane gibi dergilerin ve firmaların da öncülük ettiği ve ülkemizden de tanınmış bir çok ismin katıldığı bu kampanyada, Rahim Ağzı Kanserinde farkındalık yaratmak adına #rujunubulaştır hashtag i ile instagram ya da facebook üzerinden resimler paylaşılıyor.

Kırmızı rujunuzu bulaştırarak sizler de bu farkındalığa katkıda bulunabilirsiniz.


6 yorum:

 1. Çok önemli bir konu smear ihmal edilmemeli

  YanıtlaSil
 2. Çok önemli bir konuya değinmişsin tebrik ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, bazı şeyleri bilsek te hayat koşturmacası altında unutuyoruz, önemsemiyoruz, arada bu tip farkındalık yaratan şeylerle belki bir kişinin bile dikkatini çekebilirsek ne mutlu bize,hayat çok önemli çünkü:)

   Sil
 3. Hatırlatma için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuduğunuz için ben teşekkür ederim :)

   Sil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey