NYC Color Wheel Mosaic Face Powder / 1 Ürün 15 Farklı Kullanım

Merhabalar,
Bugün joker bir üründen bahsetmek istiyorum, çok yönlü kullanılan ürünleri genel olarak gerçekten kullanışlıysa tabi seviyorum ve öneriyorum da, anlık ihtiyacı karşılayan, ya da seyahatlerde çok yer kaplamayan ürünler pratiklik açısından iyi oluyor.


NYC Color Wheel Mosaic Face Powder da işte tam da böyle bir ürün, mozaik şeklinde 4 farklı ton barındıran esasında pudra görevi gören bu ürünü başka nasıl kullanabiliriz onları anlatmak istiyorum.


1 - Genel yüz pudrası olarak, bir pudra fırçası ile fondötenden sonra geçerseniz sabitleyici etkisi ile yüzünüzdeki parlamayı önleyebilir ve makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.


2- En açık yani 1 numaralı renk ile bir far fırçası yardımı ile göz kapaklarınızın alt bazını oluşturabilir ve rengini eşitlemede kullanabilirsiniz.

3- Yine en açık tonu kaş kemiğinize sürüp hafif ön plana çıkarabilirsiniz,

4- Açık tonu aydınlatıcı gibi düşünürsek eğer, burun ucu, dudak üstü ve göz pınarlarınıza çok hafif uygulama yapabilirsiniz.


5- Gelelim 2 numaralı daha nude alt tonlu açık kahveye, bu renk çok güzel bir far rengi olacaktır, hafif tonlarda gözlerinizde çok güzel duracak bir renk.

6- Ayrıca isterseniz yine minik uçlu bir fırça yardımı ile hafif allık olarak da uygulama yapabilirsiniz.

7- Ve 2 numarayı isterseniz alt göz içi çizgisine sürüp natural bir görüntü de elde edebilirsiniz.


8- Gelelim 3 numaralı en koyu kahverengiye, bununla ilgili de ilginç fikirlerim var elbet :) Bu tonu öncelikle kaşlarınızı boyamada kullanabilirsiniz. Hatırlatayım ; bu yazdıklarımın hepsini uyguladım ve tek ürünle bile makyajımı yaptığımı söyleyebilirim size :)))))


9- En koyu rengi burun hattınıza ve çene altınıza kontür olarak da kullanabilirsiniz.

10- Yine koyu rengi, Göz altı diplerinize dipliner yada kalem gibi diyelim, ince uçlu bir fırça yardımı ile sürüp hafif de dağıtırsanız çok güzel durduğunu görebilirsiniz.


11- 4 numaralı biraz daha açık olan koyu kahveyi de yine farınızı tamamlamada, kenardan gölge uygulama işleminde kullanabilirsiniz, daha çok far karıştırma fırçasından yardım alırsanız çok daha iyi duracaktır.

12- Son olarak en koyu renk ile yine farınızın gölgesini bir tık daha koyulaştırabilirsiniz.


13- Eğer açık tenli iseniz 3 numara yine kaşlarınızda yardımcı olacaktır.

14- Genel olarak ürünü daha yatay bir fırça ile karıştırıp elmacık kemik altınıza geniş bir biçimde kontür amaçlı uygulayabilirsiniz.

15- Ve son olarak geniş açılı bol kıllı pudra fırçası ile yoğun bir uygulama yaparsanız, fondöten ya da bb krem sürmeden cilt tonunuzu eşitleyebilir, ya da bir tık daha koyu yapabilirsiniz. Yani bir nevi bronzer gibi kullanılabilir.


Arkadaşlar ben hepsini uyguladım ve alttaki resmimde tabi rimel ve ruj hariç tüm yüzümde tek ürünü kullandım, çok soft ve makyaj yokmuş gibi bir görüntü elde etmeniz, zor zamanlarınızda makyajınızın çoğu kısmını tazelemeniz, yolda seyahatte pratiklik elde etmeniz tek ürünle mevcut.
Bu tip ürünler gördükçe sizlerle de hemen paylaşacağım. Bu ürünü watsonstan 11 TL gibi bir fiyata almıştım, çok da uygun aslında, fazla beklentiniz olmasın, yukarda saydığım tüm maddelerde normal bir ürün kadar performans da beklemeyin ama tek başına pudra olarak performansı iyi, sizlerin de yorumlarınızı merak ediyorum, bu tip önerebileceğiniz başka ürünler var mı?
Sevgiler,


7 yorum:

 1. Rengi sanki biraz koyu gibi geldi ama denemek lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok pigmentli değil aslında, koyu durmuyor, teşekkürler...

   Sil
 2. çok hoş ve değişik bir ürüne benziyor denemek istedim açıkcası sağolun :))

  YanıtlaSil
 3. Ellerine saglik, ben de bu ürünün yazisini hazirladim fakat resimleri begenmedigim icin tekrar cekmem lazim. Eger iznin olursa ve de nasil yapabilecegimi bulabilirsem, yazimin sonunda senin yazini da farkli uygulamalar icin örnekler seklinde linkini eklemek isterim. Instagram üzerinden yazarim sana yayinlayacagim zaman eger iznin olursa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim tatlım, tabi ki yayınlayabilirsin, çok mutlu olurum :)

   Sil

Recent

recentposts

Random

randomposts