Moshosgarden Lavender & Nutmeg Clay Mask

Moshosgarden Lavanta ve Muskat Özlü Kil Maskesi


Merhabalar, bugün sizlere cilt bakım rutinimde yer alan Moshos Garden kil maskesinden bashetmek istiyorum.

Moshos Garden lavanta ve muskat özlü kil maskesinin yanı sıra birçok farklı özler içeren çeşitleri de olan bir maskedir. Siteden de diğer ürünlerini inceleyebilirsiniz, belki size hitap eden farklı özler içeren maskeler de bulabilirsiniz.

Bu ürün bana firma tarafından denemem için gönderilmişti, ben de uzun zamandır kullanıyordum.
Karma bir cildim var benim, zaman zaman yağlanıyor zaman zaman ise çok kuruyor, bir dengesi yok aslında, o yüzden cilt tipinize uygun olarak bu maskeyi uygulama sıklığınız değişebilir.

Ben mesela haftada bir ya da iki haftada bir uyguluyorum, bazen tüm yüzüme bazen ise sadece parlayan bölgelerime uyguluyorum.

Peki uygulamayı nasıl yapacaksınız? Arkadaşlar ben bu maskeyi uygularken genelde kapatıcı için kullanılan fırçamı kullanıyorum, daha doğrusu maske için ayrı bir fırçam var. Siz de mesela eklipsin geniş uçlu kapatıcı fırçasını kullanabilirsiniz, hem çok uygun fiyatlı hem de işinizi gayet güzel görür.

Bu maskenin de ambalajı krem kutusu gibi, içinde çamur şeklinde kil var ama yoğun kıvamda, bir ölçek kili bir kaba koyup aynı ölçünün yarısı kadar su ile karıştırıp kil maskenizi yüzünüze sürüyorsunuz. Ben genelde iyice kuruyana kadar bekliyorum.

Sonra da ılık bir su ile yıkayıp cildime buğu uyguluyorum. ( kaynayan bir suyun üstünde durarak iyice nemlendiriyorum) Kil maskesi özellikle yağlı ciltlere önerebileceğim bir maskedir arkadaşlar, yağlı cildin daha dengeli bir hale gelmesini sağlıyor, ayrıca benim sivilcelerime de iyi geldi. Kuru ciltlere pek önermem çok daha fazla cildi kurutur ama yine de yapmak isterseniz çok daha seyrek uygulamanızı tavsiye ederim.

Siteden ürünleri incelemek isterseniz tık tık

Moshos Garden firmasına tekrar teşekkür ederim, sevgiler...

1 yorum:

Recent

recentposts

Random

randomposts