Dirty Works Kirpik Kıvırıcısı / Curve The Lashes :)

Selamlar,
Arkadaşlar benim kirpik kıvırıcıları ile başım baya bir dertte :))) Bakalım sizde de öyle mi?
Benim elimde Dirty Works markasının kirpik kıvırıcısı var, ama daha önce mac ve sephora'da da denemiştim, ne yaparsam yapayım üzerimdeki o korkuyu bir türlü atamıyorum :))))Ben de bir çoğumuz gibi ürünlerle ilgili birçok yerden deneyimler okuyarak ve sonra da kendim uygulayarak bazı şeyleri öğreniyorum, ama kullanırken gözüme çarpan kısımları ilave olarak sizlerle de paylaşıyorum.

Kirpik kıvırmak aslında çok güzel bir şey, her makyaj öncesi uygulanacak diye birşey yok ama uygulanırsa da güzel oluyor, peki ne kadar sıklıkla kirpik kıvırıcısı kullanıyoruz?
Hergün? haftada bir? özel zamanlarda? yada hiç?

Ben söyleyeyim genel anlamda çok fazla kullanılmayan bir ürün, nedenleri var elbette...


Öncelikle yapısı, insanı şekil itibariyle ürküten bir yapısı var. kimileri direk demirden oluşuyor kimilerinde de bu şekilde bazı plastik bölgeler var. Tutma yerleri makas gibi tek elle kullanılan bir ürün, ama dikkatli olunmalı, kullanırken eliniz kaymamalı, yada ürün parmaklarınızın arasından kaymamalı desem daha doğru olur.


İkinci önemli nokta, kullanırken insanlar genelde ya kirpiklerim koparsa, ya kesilirse diye endişe ediyor, ki başta ben :))) onu da engellemenin bir yolu dikkatli olmaktır. Kirpiklerin geldiği noktada resimde göreceksiniz pembe bir plastik line var, o kısım mutlaka olmalı, hatta paketinden yedekleri çıkıyor, ben de 2 yedek parça daha çıkmıştı, alırken dikkat edin derim.

O kısım olmazsa kirpikleriniz kesilir.... dikkat !

Bence bu ürün bazı markalarda aşırı pahalıya satılıyor, yani aslında görevleri hepsinin aynı, neden fark var anlamıyorum anlam veremiyorum, hepsi aynı yapıda aynı şekilde kirpik kıvırıyor, belki bu dediğim plastik kısmın daha kalitelisi olabilir sadece !!! O yüzden bence çokta para vermenin bir esprisi yok, bu ürünü mesela Gratis ten sanırım 9,90 gibi bir fiyata almıştım ben.

Kirpiklerinizin kırılmaması ve kopmaması için arkadaşlar çok sıkmamanız, çekmemeniz gerekiyor. Benim korkum bu, ayrıca kirpikleri kavrayacağım diye birkaç kez gözümün kenarını da sıkıştırdığım olmuştur :)))) buna da dikkat !!! yavaşça kapatın makası aman dikkat etiniz sıkışırsa anlamazsınız canınız çok yanar :)Tipe baksanıza :) resmen cebelleşiyorum, bir de arkadaşlar kirpik kıvırıcıyı fön makinanız ile ısıtıp kullanırsanız çok daha etkili oluyor, maalesef öyle ama kim böyle bir riski alırki !!! ya tenim yanarsa, ya demir sıcaksa, ya kirpiklerim yanarsa, incelirse ve koparsa, sa sa sa.... bir de bunun için o kadar vakit harcanmaz sanırım :)))) Kısacası evet bir kirpik kıvırıcınız olsun ama sürekli kullanıp hem canınızı yakmayın hem de kirpiklerinize sahip çıkın arkadaşlar :))))
Okuduğunuz için teşekkür ederim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Recent

recentposts

Random

randomposts