Medi-Tech Arnica Krem

Merhabalar,
Bugün sizlere ilk defa bir ilaçtan bahsetmek istiyorum, ne alaka diyebilirsiniz ama ben faydasını görüyorum sizin için de belki bir yararı olur diye düşündüm, çünkü az çok güzellik ve bakımı da ilgilendiren bir krem:)
Arnica Krem


*Arnica krem Medi-Tech firması tarafından üretilmektedir.

*Ve içeriğinde Arnica Montana bitkisinin özü bulunmaktadır.
*Arnica kremi eczanelerde yada eczane uzantılı internet sitelerinden bulabilirsiniz. Hatta her eczanede bulunmayan bir krem. Fiyatı da 17,50 TL idi sanırım.

Arnica kremi ben doktor tavsiyesi ile tanıdım, geçenlerde geçirdiğim ameliyat sonrasında şişlik, morluk ve ödemi atmak için sürmemi söylemişti doktor, faydasını görünce ve biraz da araştırınca aslında ne kadar çok işe yaradığını ve birçok kişi tarafından da önerildiğini gördüm.
Arnica kremin bir de jel versiyonu var, aslında ikisi de aynı görevi görüyor ama şu da bir gerçek ki krem olan daha yoğun, daha uzun süre gidiyor ve daha etkili, kullananlar ve doktor görüşü de bu şekilde.

Peki kısaca nerelerde kullanılır;
* Bölgesel morarmalar için,
* Çarpma ve kesiklerde şişlikler, kızarmalar için,
* Kas sertleşmesi olan bölgelerde,
* Ödem olan bölgelerde,
* Özellikle estetik ameliyatlar sonrasında,
* Lazer epilasyon sonrasında,
* Varis tedavilerinde,
* Saç ekimi işlemlerinden sonra,
* Rinoplasti işleminden sonra,
* Mezoterapi işlemlerinde,
* Ve Liposuction gibi morlukları çok olan işlemlerden sonra,

doktor tavsiyesinde kullanılması önerilen bir kremdir.

Ayrıca benim çevremde de gördüğüm kadarı ile küçük çocuğu olan anneler de bu ilacı çantalarından eksik etmiyor, bir yaralanma olduğu durumda hemen o bölgeye arnica sürüyorlar ve şişlik ve morarma olmadan en azından çok olmasın diye önlem alıyorlar.

Bu kremin bir özelliği de morarma başlamadan ya da ilk anlarında sürülmesidir, çok daha etkili olmaktadır. Eğer morarma zaten olduysa onu hemen geçirmiyor ama en azından kısa sürede yeşertip sarartıyor o bölgeyi.

Kremi nasıl kullanacaksınız? İhtiyaç duyulan bölgeye günde 3-4 kez sürülebiliyor, jel şeklini kullanmadım ama kremi çok yoğun olduğundan, sürdükten sonra baya bir masaj yaparak yedirmeniz gerekiyor.

Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz :) tabi ama olursa da aklınızın bir köşesinde bulunsun diye paylaşmak istedim, umarım faydalı olmuştur, okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sevgiler,

8 yorum:

 1. ne güzel çok faydalı bir bilgi teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir tavsiye teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımmmmm ben teşekkür ederim güzel yorumun için :)

   Sil
 3. Bebeyiim bu kremi bende duymuştum, geçmiş olsun kuzum sen ameliyat mı oldun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Saol canım evet ama geçti bitti çok şükür :)

   Sil

Recent

recentposts

Random

randomposts