14 Mayıs 2015 Perşembe

#neokudum "Kocan Kadar Konuş 2 / Diriliş "

Merhabalar,
Şebnem Burcuoğlu'nun "Kocan Kadar Konuş-Diriliş" isimli serinin 2. kitabını tabiki bir çırpıda hatta 2 günde hooppp diye bitirdim, aslında bu tip kitapları okumayı sevenler için bir günde bile bitebilecek çok eğlenceli bir kitap.

Şuradaki yazımda ilk kitaptan ve filminden bahsetmiştim, ilk kitabı çok sürükleyici bulmasam da filmi çok beğenmiştim, ve filmi izleyip 2. kitabı okuyunca sanki kafamda 2. filmi de ben çekmiş gibi oldum, o yüzden de romantik komedi tarzında sürükleyici ve eğlenceli geldi bana, daha doğrusu kafa dağıtmak için birebir.
Bence kesinlikle 2. film de gelir, sırf o sahneleri kaçırmamak için çıkar çıkmaz izlerim diye düşünüyorum.
Çünkü filmde de 2. kitapta da Efsun ve Sinan ve ailelerdeki tüm karakterler cuk diye oturmuş, gülmekten kırıp geçiriyorlar.
Efsun bu kitapta kendi içinde ve aileler arasında sürekli bir ikilem yaşamaktadır, ama zaten bir ilişkide herkesin başına gelebilecek şeylerden bahsediyor, bence bu yüzden de kısa zamanda bu kadar ünlü oldu bu kitap.
Kitap içeriği hakkında genelde bilgi vermekten kaçınıyorum, sadece ben neler hissettim onu anlatmaya çalışıyorum.
Öpüldünüzzzzz...

4 yorum:

  1. Çoğu kişi 2.yi yapay bulmuş sırf ticari amaçla yazıldığı belli filan demişler. O yüzden önyargılıydım ama şimdi yazını okuyunca daha da meraklandııım:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Canım mutlaka tabi ticari amaç olacaktır, filmi çıkmış bir kitap serisi... ama ben onlara aldırmadan sadece keyif almak amacıyla okudum ve beğendim :)

      Sil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey