Sephora Outrageous Rouge Extreme Liguid Lipstick

Merhabalar....
Sizlere bugün, aldığımda wouuwww dediğim, sonra ay ben bunu nasıl kullanıcam diye isyanlar ettiğim, sonra püf noktasını bulunca yine wwooouuuwww diye sevindiğim bir üründen, yani

Sephora Outrageous Rouge Extreme Liguid Lipstick 06 numaralı rujundan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle Sephora'dan 49,90 TL idi sanırım fiyatı, 06 numarasını aldığım bu likit rujun rengi tam anlamıyla ıslak görünümlü ateş kırmızısı. Eğer 05 numaralı rengine bakarsanız daha mat duruşlu bordo alt tonlu bir kırmızı görürsünüz, daha da açık tonlu bir kırmızı isterseniz 04 numaraya bakmanız gerekir. Sıralama böyle gidiyor. Ambalajını çok beğendiğim bu likit ruju ben yılbaşı zamanında almıştım.


Aplikatörü sayesinde çok rahat kullanımı olan bir ürün, aplikatörünün büyüklüğü sürüşünüz sırasında kolaylık sağlıyor, çünkü geniş olan fırça yapısı uca doğru daralıyor, dolayısıyla dar alanlarda ve rötuş yapmanız gereken yerlerde uygulamanıza yardımcı oluyor.


Rengi tam anlamıyla kıpkırmızı arkadaşlar, ıslak bitirişli güzel bir kırmızı.

Amannnn buraya dikkat! Bu ruj i-na-nıl-maz kalıcı birşey. İsteseniz de çıkaramazsınız, çıkarmak için çift bazlı makyaj temizleyicileri ya da yine sephorada bu likit ruj serisi için geliştirilen ruj çıkarma solüsyonunu tercih etmelisiniz.

Ayrıca iyi mi desem, yoksa benim gibi zaten rujları zor süren, bir de kırmızı ruj olunca bikaç kat daha dikkatli davranan insanlar için bir dezavantaj mı desem bilemedim ama bir özelliği var ki, o da sürer sürmez hemen kuruması, hemen ama hemen.... anında , yani yok efendim ben şurayı yamuk sürdüm düzelteyim hafif sileyim, elimle falan alayım demeniz birşeyi ifade etmiyor, tecrübeyle sabit, ama anında dudaklarınıza zamp gibi yapışan bu rujda hataya yer yok arkadaşlar, düzgün sürdünüz sürdünüz yoksa geçmişler ola, bir daha baştan çıkarıp temizleyip ancak o zaman sürersiniz. Çünkü tam anlamıyla yer ediyor kendine, böyle olunca çıkması da imkansız, ben diyim 5 saat siz deyin bütün gün kalıcı bir ruj arıyorsanız, işte size Outrageous Rouge Extreme Liguid Lipstick, 

O yüzden sürmeden önce ben neler yaptım, pudra ile önce dudaklarımın rengini açtım ve daha kalıcı olsun diye sabitledim diyeyim. Sonra da kırmızı dudak kalemi ile güzelce çerçeve oluşturdum, yoksa çerçevesiz mümkün değil süremezdim, yani bu konuda ben harikayım ben şöyleyim falan diye birşey diyemem, değilim çünkü baya korkuyorum sürerken:) kalem olunca daha bir rahat en azından hata yapma şansımı yarı yarıya indirmiş oluyorum.
Çerçeve içini doldurmak kalıyor geriye, ama yine de dikkatli olmak lazım, dediğim gibi rujun renginden değil yoksa kırmızı rengi hep kullanıyorum ama likit oluşu ve inanılmaz çabuk kuruyor olması zaten zorlayan kısım.
Son birşeyden daha bahsetmek istiyorum, kötü bir yanı daha var ki, çıkmaya başladığı zaman baya bildiğiniz kuru toprak gibi pul pul dökülmeye başlamasıdır. Çatlak çatlak bir görünüm çok çok kötü oluyor, üzerine tazeleme de yapamıyorsunuz o zaman daha kötü duruyor, yapabileceğiniz sadece bir şey var ya bir lipgloss ile kötü görüntüyü kapatacaksınız idareten yani, ya da yine satin, nemli bitirişli bir kırmızı ruj ile o çatlakları doldurmak için üzerinden geçeceksiniz, hele ki çıkarmasını hiç sormayın, dediğim gibi o da çok zor, resmen ben pamukla bildiğiniz ovalayarak çıkartabildim.
Bütün bu olumlu ve olumsuz yanlarına rağmen, sevdim ben bunu ya... Ay çok uzun oldu çenem düştü :) Öpüldünüz...

5 yorum:

  1. Rengi çok güzelmiş ama ben bir ruj için bu kadar emek harcayamam herhalde. İyi günlerde kullan ^.^

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Haklısın tatlım, teşekkürler...

      Sil
  2. Ne kadar açıklayıcı ve hoş anlatmışsın, kalıcılığı bu kadar güzelse, çıkma zamanı gelince oluşan pul pul görüntü sanrım dediğin gibi bir lipgloss ile halledilebilir. Denk gelirsem mutlaka aklımda kalacak bir ürün oldu, teşekkürler canım..

    YanıtlaSil
  3. Ben bu ruju yunanistandan almıştım ve kullanmak için açtığımda tam bir hayal kırıklığı olmuştu. Acaba dedim kullanmayı mı beceremedim. İlk defa böyle bir durumla karşılaşmıştım. Dudağa sürdükten sonra bende kurumadı ve ağzım yapış yapış oldu. Baya iğrenç bir görüntü oluyordu. Onun dışında söylediğiniz şeyler doğru, çok zor çıkıyor rengi de fena değil ama iğrenç bir yapısı var diyebilirim. Keşke hayal ettiğim gibi çıksaydı :)

    YanıtlaSil

Recent

recentposts

Random

randomposts