14 Nisan 2015 Salı

Makyaj Temizleme Çubuklarını Nerelerde Kullanabiliriz?

Merhabalar,
Bol kahkahalı, güzel haberler duyacağınız bir gün dilerim...
Bugün ki blog konuğum, Makyaj Temizleme Çubukları ...
Nerelerde kullanabiliriz, biraz bu konudan bahsetmek istiyorum.


Bende, İpek Pamuk bünyesinde üretilen %100 saf pamuktan oluşan İpelina Makyaj Temizleme Çubukları var, bir süredir bunları kullanıyorum, yumuşak yapısı özellikle göz çevremde hassas dokunuşlar yapmamı sağlıyor. Kutuda 80 tane var, günde bir tane kullanılsa, epey gidecek bir ürün.
İpelina ürünlerini ben migroslarda, watsons, gratis... gibi kozmetik ürün satan mağazalarda da görmeye başladım, rahatlıkla ulaşabilirsiniz yani.
Bu makyaj temizleme çubuklarının çift tarafı farklı, bir tarafta daha ince dokunuşlar, daha dar alanlar için sivri uçlu pamuk var, diğerinde ise uygulama bile yapabileceğiniz delikli yassı gövdeden oluşan pamuk var.
Resimde de gördüğünüz gibi.

Peki biz bu çubuklara nerelerde ya da ne zaman ihtiyaç duyarız, "elimin altında bir tane olsaydı ne iyi olurdu" deriz, ya da "ufacık hem de ucuz bir ürün ama iyi ki almışım" deriz?
Emin olun bir çok zaman...
Böyle çok kullanışlı ürünleri sevdiğimi daha önce de söylemiştim dimi :)
* Ojelerinizi sürerken kenarlara taşmaları çubukla düzeltirseniz hem zamandan tasarruf yaparsınız hem de tekrar silip sürmek zorunda kalmazsınız.

* Kaş rimeli ya da far kullanıyorsanız, taşmaları yine sivri uçlu tarafı ile kolayca düzeltebilirsiniz.

* Sevdiğiniz ama maalesef tozutma yapan bir farı sürdüğünüzde mutlaka gözünüzün altına kadar tozlar dağılır, iki tarafı ile de düzeltme yapabilirsiniz.

* Ya da, yine kirpiklerinize rimel sürmeden önce çok daha dolgun görünmesi için üst kirpik diplerinize pamuğun sivri ucu ile siyah far sürebilirsiniz. Emin olun kirpikleriniz çok daha güzel görünecek.

* Rimel sürdüğünüzde kurumadan önce maalesef üst kapak ve alt kısma bulaşma yapıyorsa, hoppp makyaj düzeltme çubuğunuz ile kolaylıkla bulaşmaları silebilirsiniz. Ki ben en çok bunun için kullanıyorum :)

* Yine günlük olarak kullandığımız koyu ya da açık renkli rujlarımızı sürerken oluşan taşmaları silmek için kullanabiliriz.

* Eyeliner çizgilerini düzeltmek, gün içinde yaşadığınız siyah kalem bulaşmalarını akmalarını düzeltmek, ya da simli bir eyeliner / far sürdüğünüzde yine son rötuşları yapmak için kullanabilirsiniz.

* Gün içinde makyajınızı tazelemeniz gerekiyor diyelim, ama yanınıza fırça almayı unuttunuz :) geniş pamuk tarafı ile farınızı tekrar sürebilir, ince uçlu tarafı ile siyah liner çizebilirsiniz.
Gibi gibi... aklıma gelenler bunlar benim, çok kullanışlı ürünler hayatımızı kolaylaştırıyor. Sizin aklınıza gelen başka bir kullanma şekli varsa lütfen yorum bırakın :)
Blogumu takibe almayı unutmayınnnn :)

3 yorum:

  1. Çok faydalı ve güzel bir yazı olmuş canım, çok pratik oluyor gerçekten makyaj temizleme çubukları :) Ben en çok eyeliner'ın çizgisini fazla kaçırdığımda kullanıyorum :)

    YanıtlaSil
  2. Çok faydalı bir yazı olmuş canım ,neler neler yapılıyormuş öğrenmiş oldum.

    YanıtlaSil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey