9 Nisan 2015 Perşembe

Avéne (Soothing, Anti-Irritating) Thermal Water

Merhaba,
Katıldığım bir toplantıda tanışma fırsatı bulduğum Avéne termal suyu bir süredir kullanıyorum ve bitmek üzere olduğu için de üzülüyorum, hazır yaz da geliyorken kesinlikle tekrar almayı da düşünüyorum.

Neden derseniz?

Fransa'da üretilen ve hassas ciltler için özel içeriklere sahip olan termal su, birçok testten geçirilmiş olup dermotolojik olarak test edilmiş ve hassas ciltlerin ferahlaması için birebir olan bir üründür.
Benim cildim de aşırı hassas olduğu için kullandığım temizleme ürünleri cildimi fazlası ile kurutuyor, bir süre sonra gerginliği bariz bir şekilde hissediyorum.
Ama gel gelelim nemlendirme için kullanabileceğim bir krem hala bulmuş değilim, çünkü sürekli olarak her yeni üründe bir aksiyon yaşıyorum.

Benim baş ucu ürünüm olan termal suyu sabah ve akşam yüzümü yıkadıktan sonra sıkıyorum, kokusu yok rahatsız edici hiçbirşeyi yok, o kadar da güzel ferahlık veriyor ki, tam benlik.

Tabi bir çok kullanım alanı daha var bunun yanında, dediğim gibi yüz/ makyaj temizliğinden sonra ferahlık vermek için, güneş sonrası gerginlikleri azaltmak için, yolculukta, sıcakta bunaldığınız zaman yine fresh bir hava vermek için, makyaj altına makyajın kalıcılığını arttırmak için, cildinize yapılan her müdahaleden sonra rahatlatıcı etkisi için ve son olarak cildinizdeki sivilce , kızarıklık gibi sorunlarla uğraşırken kullandığınız ilaçlar, ürünlerden sonra yine cildi yumuşatıp verdiği soft his için kullanmanız mümkün.
Joker bir ürün yani, ben özellikle sabah akşam ve yoldayken kullanıyorum, aşırı steril bir ortamda üretildiğinden ve hiçbir yan etkisi olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanıyorum, cildimde de bir etki yaratmadı, olumsuz olarak yani.

Zaten sprey şeklinde olduğundan gözlerimi kapatıp bikaç kere küçük püskürtmelerle yüzüme sıkıyorum, bi 5 saniye bekleyip iyice ovalıyorum.
Buna benzer bir ürün niveanın ve yves rocherın da vardı sanırım, ben bu tip fresh ürünleri seviyorum:)
Bu tip termal suları eczanelerde ve dermo kozmetik satan sitelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.
Siz ne önerirsiniz, kullandığınız buna benzer bir ürün var mı?
Sevgiler...

3 yorum:

 1. Bence de en iyisi avene. Çok severek kullanıyorum. LRP yi bu kadar sevmemiştim nedense.

  YanıtlaSil
 2. ben yazın güneşlendikten sonra kullanıyorum, cildi baya rahatlatıyor. Tabi bütün vücuda kullanınca en büyük boyu bir yaz ancak yetiyor. Dermokozmetik ürünlerimi vavendu.co'dan alıyorum ben. tavsiye ederim bu siteyi...

  Tabi benim bloga da beklerim :)

  YanıtlaSil
 3. Merak ettim sanirim deneyeceğim.Takipteyim bana da beklerim..http://kapsonunkalemi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey