20 Nisan 2015 Pazartesi

"Allah Beni Böyle Yaratmış" Mim...

Merhabalar,
Güzel bir hafta dilerim hepinize...
Geçenlerde yine bir mimleme durumu ile karşılaştım ama yapmaya bir türlü fırsat bulamamıştım. Sevgili Kozmetik Aşığı beni 
"Allah Beni Böyle Yaratmış" mimine davet etmişti, davete hicabet etmek sevaptır diyerek başlıyorum kendimi tüm tuhaflıklarımla ortaya dökmeye. Yani,kendimizi mi övücez yoksa gömücez mi tam anlamış değilim ama bakalım neler çıkacak bizden :)
* Ben bir kahve aşığıyım, sabah kalkar kalkmaz önce kahvemi yaparım, güne ancak böyle başlayabilirim.
* Denizi, deniz kenarını, denizle ilgili olan herşeyi çok severim.
* Keyfime rahatıma inanılmaz düşkün biriyimdir, canım ne zaman ne isterse o zaman yaparım, hayatımı kendim şekillendiririm yani, kimsenin karışmasına bazı durumlar hariç pek izin vermem.
* Dram filmlerini hiç sevmem, ama onun dışında her türlü filmi denk geldikçe izlerim, daha çok romantik komediler benim kafamı rahatlatır.
* Bundan birkaç yıl öncesine kadar hiçbirşeye alerjim yok diye kasılırdım :) gel gör ki durum öyle değilmiş, toza, cevize ve soğuğa evet evet soğuğa karşı alerjim olduğu ortaya çıktı :)))
* İnsanlarla çabuk kaynaşır her türlü ortama da ayak uydururum, her sohbette mutlaka konuşacak birşeylerim çıkar,
* Aslında ben konuşmaktan ziyade dinlemeyi daha çok severim, otur bana bütün gün derdini anlat dinler, kafanı rahatlatır, psikolojini iyi ederim ama kelin ilacı kendi kafasında işe yaramıyor :)
* Mesela çok az dostum vardır, çok arkadaşım olmasına rağmen dost olarak az ve öz makbuldür benim için, çünkü bence nerde çokluk orda karmaşa ( o lafı yazacağımı düşünmedin herhalde..) vardır.
* Gezmeyi, yeni yerler görmeyi acayip çok severim, bir sırt çantası ile tura çıkmış adamım ben, kadın pardon :)))) ama öyle, anın tadını sonuna kadar çıkarırım, zevk alırım her yeni şeyden.
* Ufacık şeylerle acayip mutlu olurum.
* Bir de en sevmediğim insan tipi, herşeye bir mana bulan, her şeye söylenen, herkesle sürekli tartışan insandır, özellikle kadın dediğin bence biraz susmayı bilmeli, yerine göre şerbeti de iyi bilirim.
* Alışveriş manyağı değilim, ama birşeyi kafama koyduysam ne yapar eder, zamanını bekler gider onu alır çıkarım, öyle saatler harcamam mağazalarda falan, direk odaklanır alır bitiririm işi. Sevmem yani kalabalıkta dolaşmayı başımı döndürür kalabalık ortamlar.
* Bir de soğuğu hiç sevmem, özellikle kar yağmasın istiyorum, mümkünse hep bahar, yaz dönsün dursun mevsimler :)
* Aileme çok düşkünüm, sevdiğim insanların bir ihtiyacı olursa hiç düşünmem koşarım elimden ne gelirse yaparım, bu arkadaşlarım için de geçerli tabi, çok da olmuştur hayatımda, ama bir kötü huyum var ki, sevdim mi tam sever, sildimmi de tam silerim, bende gri yok bende orta yok maalesef.
* Aşırı sabırlıyımdır, bazen diyorum Allah'ım bu kadar sabrı nasıl kaldırıyorum diye, yalnız sabır sabır nereye kadar diyip son noktada fena patlıyorum o da hiç iyi olmuyor, ama bir o kadar da çabuk yumuşar, gerekirse özür dilemeyi de gönül almayı da bilirim, gurur yapmam.
* Ay bilemedim şimdi doğru mu gidiyorum, çok mu fazla oldu ama son birşey daha var aklıma gelen; r harfini söyleyemeyen insanları çok sempatik bulurum, hatta bazen keşke ben de söyleyemeseydim derim :)))) hahahaha ne cinsim yawww,
işte böyle şekerler, Allah Beni Böyle Yaratmış, ne diyeyim :)
Sevgiler,

15 yorum:

 1. R harfini soyleyemenlerin sempatik olduğuna bende inanirim.takipcinizim beklerim
  http://kapsonunkalemi.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de takibe almışım ki seni zaten tatlım :))))

   Sil
 2. Hahaha bu mim kendini sövme övme değil ortaya dökme:) Amma kafiyeli oldu=) Denize suya ben de bayılırımmmmm!
  Seni daha iyi tanımış oldummm^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahah haklısın beybisi :) daha aklıma neler geliyor da yazmadım cinsliğim çıkmasın iyice ortaya :)))
   mesela karınca görünce kaşınmaya başlarım, hatta lafı bile kaşındırır, bak aha başladım kaşınmaya :))))
   öptüm ...

   Sil
 3. Ne güzel anlatmışsınız kendinizi.Bu arada şu an o paylaştığınız fotoğraf karesine ışınlanmak istedim :)

  YanıtlaSil
 4. Keske seni bir bilenin anlattigi bi yazi olsada onu okusaydik boylesi daha eglenceli olurdu bence alin size yeni bir mim 😜😎

  YanıtlaSil
 5. Bir an okurken okurken kendim zannettim. Ortak yönlerimiz çokmuş. :)

  YanıtlaSil
 6. komedi ve alışveriş konusundaki fikirlerimiz aynı. Yalnız sizin kadar konuşkan olduğumu söyleyemem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında ben de çok konuşkan biri değilimdir, dinlemeyi daha çok severim:)

   Sil
 7. Rahatıma düşkün biriyim,sevdim mi tam severim sildim mi bir kalemde demişsin e biraz da beni tarif etmişsin sanki :D Dinlemek güzeldir hele ki konuşanın bizimki gibi çok olduğu bir toplumda :)

  YanıtlaSil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey