29 Mart 2015 Pazar

Konuk Yazar: Fondöten Kullanmanın Taktikleri...

Pek çoğumuz vazgeçmediği makyaj malzemesidir fondötenler çünkü onlarla kusurlarımızı kapatır ve daha pürüzsüz bir tene ve daha kalıcı bir makyaja sahip oluruz işte bu yüzden makyaj çantamızın olmazsa olmazıdır fondötenler, yalnız bu güzel ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı yolları da unutmamamız gerekir çünkü güzel görüneyim derken yanlış uyguladığımız fondötenlerle kötü sonuçlar doğurabiliriz.


Gelin şimdi nasıl doğru fondöten kullanılır ve fondöten seçerken  nelere dikkat etmeliyiz onu anlatalım. Fondöten kullanmadan önce cilt tipinizi iyi tanımalısınız eğer cildiniz yağlıysa çok akışkan olmayan fondötenleri tercih etmelisiniz. Eğer kuru bir cilde sahipseniz kremsi kıvamda fondötenler cildinize iyi gelecek ve sizi daha pürüzsüz bir görüntüye kavuşturacaktır. Ama şunu unutmayınız ki cildiniz hangi tipte olursa olsun fondöteni cildinize çok fazla uygulamayın çünkü sonuçta ne kadarda olsa cildin hava almasını engeller ve aynı zamanda cildinizin doğal görüntüsünü kapatmış olursunuz yani cildimizde maske gibi bir görüntüye hiç gerek yok değil mi? Fondöten kullanırken en önemli unsurlardan biri de doğru renk seçimidir yani ten renginize en uygun rengi kullanmanız cildinizi çok daha güzel ve pürüzsüz gösterecektir. Beyaz tenliler daha çok; pembe tonların ağırlıklı olduğu renkleri seçmeliler çünkü bu renkler onları daha canlı gösterecektir. 

Buğday tenliler; bu ten rengine sahip kişiler bronz, kahvemsi ve pembe tonlarını tercih edebilir. Son olarak esmer tenliler ise; kendi ten renklerinden bir ton açık bronzumsu renkleri tercih edebilirler. Gelelim uygulamaya fondöten nasıl doğru şekilde uygulanır? Öncelikle fondöteni işaret parmağınıza biraz alın gözaltlarına küçük noktalar halinde değdirin ardından çenenize, burnunuzun uç kısımlarına, alnınıza ve yanaklarınıza noktalar halinde sürün. Çene ve yanaklarınızda dışarıya doğru, alnınızda sağdan sola, burunda aşağıya doğru ve son olarak gözaltlarınız da daireler çizerek güzelce yedirin. Bu işlemden sonra makyaj süngerinizle fondöteni güzelce cildinizde tekrar yedirin böylece fazla olan fondöteni de yüzünüzden almış olacaksınız.

Bu yazımla lifeofyasmina sitesine konuk yazar olmak beni çok mutlu etti teşekkür ederim:)

Yazar Hakkında: Sercan Nar sahibi olduğu ingilizce siteleri sattıktan sonra yayın hayatına hobi,nasıl yapılır,diyet konularında özgün yazılar paylaştığı blogu www.makalee.net ile devam ediyor.

1 yorum:

  1. Teşekkür ederim yayın hayatınızda başarılar :)

    YanıtlaSil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey