9 Mart 2015 Pazartesi

Avon Extra Lasting Makeup Remover

Merhabalar,
Avon Extra Lasting serisi ürünlerini kullanıp anlatmaya devam ediyorum, bugün ise makyaj çıkarma solüsyonundan bahsetmek istedim.
Avon Extra Lasting Makeup RemoverGördüğünüz gibi 3 katmandan oluşuyor, hafif buğulu beyaz kısım, tam beyaz kısım ve tamamen şeffaf kısım. Kullanmadan önce mutlaka iyice çalkalamak ve karışmalarını sağlamak gerekmektedir.


50 ml plastik şeffaf şişede olan bu solüsyonu, özellikle yine Avon'un extra lasting ürünleri ile denedim, öncelikle şişenin ağzı tam açık, yani sıkma ya da pompalı olsa bence daha kullanışlı olabilirdi. Bu şekilde istenenden fazla geliyor pamuğa.

Karıştırınca bu şekilde köpüklü bir hal alıyor. Kalıcı göz makyajı ve dudak makyajında kullanılması önerilen solüsyonu katalogta da bu ürünlerle birlikte kullanılması tavsiye ediliyor.

Ben de önerildiği üzere yine extra lasting kırmızı ruj ile denemek istedim.


Yoğun pigmentli olan bu ruju çıkarmak için bir makyaj temizleme pedine aldığım solüsyonu uyguladım.

Tek sürüşte baya bir çıkarsa da gördüğünüz gibi tam temizleme yapmadı. İkinci defa sürdüğümde ise kolumu kıpkırmızı yaptı.

Ayrıca bu şekilde yağlı bir yapısı da var, yüzünüzü temizledikten sonra mutlaka başka bir jel ile ya da sabunla yıkamanız gerekiyor. Tamam ağır makyajı çıkarmak için genelde çift etkili yağlı yapılı ürünler daha etkili olsa da ben bu tip ürünleri bir türlü sevemedim gitti. Hele ki göz makyajımı temizlediğimde gözümde kalan o yağlı his beni çok tedirgin eder.
Ürün serisini tamamlamak için çıkarılmış olsa da maalesef ben pek sevemedim :(
Ben en iyisi doğal sabunumla cildimi temizlemeye devam edeyim.
Peki ya siz kalıcı makyajınızı çıkarmak için ne kullanıyorsunuz?
Sevgiler,

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey