Synchroline Aknicare Gentle Cleansing Gel

Merhabalar,
Bugün size yağlı ciltler için kurtarıcı bir üründen bahsetmek istiyorum.
Synchroline Aknicare Gentle Cleansing Gel


Aknicare temizleme jelini ben dermotoloğum sayesinde kullanmaya başladım, cildimdeki özellikle ağız çevresinde çok fazla yağlanma ve sivilcelenme problemim ile gittiğim dokrotumla incelemeler sonrasında bu jeli kullanma kararı aldık. Ben yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Bu ikinci şişem , her gün sabah ve akşam sadece bununla temizliyorum cildimi.

Peki ne işe yarıyor?
Eğer yağlı, sivilcelenmeye meğilli cildiniz varsa, bu yağlanma etkisini azaltıyor, cildi mikroplardan tamamen arındırıyor o yüzden sivilcelenmeyi azaltarak söndürüyor.

Ben sabahları ve akşamları önce yüzümü buz gibi soğuk su ile yıkıyorum nemlensin diye, sonra jeli biraz alıp içimden 60 a kadar sayarak uzun uzun yıkıyorum. Bir yerde okumuştum yüzünüzü yıkarken en az 60 a kadar sayın diyordu.

Ben kullanmaya ilk başladığımda sivilcelerim tamamen gitti şaşırdım, herkes ne yaptın diyordu? Ama bir süre sonra yine aynı bölgede sivilcelerim bir anda patladı :( sanırım burda içerdeki yağları kusturarak dışarı attı, doktorumla görüştüm devam dedi. Arkadaşlar bir arkadaşımdan daha duydum, bir anda sivilcelenme artarsa bırakmayın devam edin sabredin, bir süre sonra tamamen gidiyorlar. Ama! sivilcelerin en önemli sebebi (yemek, abur cubur, kremler.... değil maalesef) tamamen stres, üzüntü ya da farkında olmadığınız kafanıza taktığınız birşey olabilir. Vücut bunu dışarı tepki olarak veriyor. Evet yağlı yiyecekler, alakasız kremler falan da etkiliyor ama ana neden yine sizsiniz :)

Aknicare jel şeffaf ve kullanışlı bir ambalajda. Eczaneden alıyorum ben ama birçok internet sitesinde de bulabilirsiniz. Kokusu biraz ilaçvari gibi ama rahatsız edici değil. 
Eğer akneli ve yağlanmaya meğilli bir cilde sahipseniz mutlaka doktor kontrolünde doktora danışarak kullanmanızı tavsiye ederim. Her ürün herkesde aynı sonucu ya da tepkiyi vermeyebilir.
Son olarak şunu da söyleyim ki Aknicare jel cildi fazlasıyla kurutuyor hele bir zaman sonra kupkuru oluyor, doktorum nemlendirici kullanmamı tavsiye etse de ben korkudan (dokunur da sivilceleri arttırır mı diye) kullanmadım, açıkçası cildimin biraz kuru olmasını seviyorum, yağlı olmasından iyidir sanki:)
Fiyatı ise her yerde ayrı ama birbirine yakın fiyatlarda gördüm, yaklaşık 60 TL civarında.
Sivilcesiz / yağsız bir cilt diliyorum herkese :) 

3 yorum:

 1. Sivilceleri kusturuyor diyince korkmadım desem yalan olur :)

  YanıtlaSil
 2. Aknicare'İ çok seviyoruuum ama jel benim cildime fazla ağır kaçar gibi tatlım nemlendiricisini ve güneş kremini de tavsiye ederim;) Kesinlikle sivilce yapmıyor aksine engelliyor. Yorumları bende mevcut;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nemlendiricisi benim de aklımda alıcam canım ama güneş kremi de varsa süper yazın onu kullanırım artık saol bitanem :)

   Sil

Recent

recentposts

Random

randomposts