26 Şubat 2015 Perşembe

Mutlu Olmak İçin 500 Neden :))) #neokudum

Mutluluk...
Her beden, her zihin, her birey için farklı bir sebeple var olur...
Kimi küçücük şeylerle, kimi büyük hayallerle mutlu olur...
Ama mutluluğun bence tek anahtarı 
"Beklentileri yüksek tutmazsanız mutlu olmanız o kadar kolaylaşır" 
olarak özetlenebilir.
Yani adım adım beklentilerinizi ne kadar kısa mesafede ne kadar olağan kılarsanız o kadar mutluluğu yakalarsınız.
Gelelim asıl yazımda sizlere bahsetmek istediğim kitaba, Şubat ayı Elele dergisinin hediye olarak verdiği " Mutlu Olmak İçin 500 Neden" kitabında 20 uzmandan toplam 500 tane sebep sunulmuş.
Ben de her bir uzmandan en can alıcı maddeyi sizlerle paylaşmak istedim.


Aret Vartanyan
"Yaradanın enerjisinin her bir hücremizde yarattığı titreşimin varlığı!"

Aşkım Kapışmak
"Mutluluk, imrendiğimiz insanların yollarındaki adımları takip ederek o yolları arşınlamak ve kendi süzgecimizden geçirerek, kendi duygularımız ve düşüncelerimiz ile harmanlayarak yolumuzu çizmeye çalışmaktır. Birbirimiz için mutlu olmalıyız."

Aykut Oğut
"Kendinizi sadece kendinizle kıyaslayın. Unutmayın sizden sadece bir tane var bu gezegende! Kendinizle mutlu olun."

Azra Sarızeybek Kohen
"Keşfetmek. Yeni bir şeyleri fark etmek. Bu bir düşünce ya da daha önce gitmediğimiz bir yer ya da güneşin batışı, doğuşu gibi her seferinde kendi eşsizliğinde tekrarlanan şeyler de olabilir."

Banu Kalaycı
"Mutluluğun bir seçim olduğunu ve bu özgürlüğün de bizde olduğunu en derinimizde biliyoruz aslında..."

Barış Muslu
"Kaç yaşında olursak olalım beyin nöronlarımızın her gün yeni bağlantılar kurabilmesi ve bu sayede her gün yeni bir şey öğrenebilmek."

Beki Erikli
"Minicik bir çocuğun bilge cevabını dinlemek ve ona hayran kalmak."

Dost Deniz
"Kendinize para kazanmanın ve maddi şeyler edinmenin ötesinde bir amaç bulmak. George Carlin'in dediği gibi, 'maddi şeyler edinerek mutlu olmaya çabalamak, bedenine sandviçler bağlayıp doymaya çalışmaya benzer'."

Ebru Demirhan
"Şifa ile yaşamın her anını onarabilmenin gücünü yaşamak. İçindeki şifayı keşfeden, geçmişi, şimdiyi, geleceği şifalandıran olmanın huzuru mutluluğa eş."

Erkan Sarıyıldız
"Affederek mutlu olun. Her şeyin bir deneyim olduğunu ve hayatınıza giren herkesin aslında sizi gösterdiğini unutmayın. Olan her şey dünden kaldı. Deneyimin size kattıklarının farkına varın ve olanları affedin."

Hakan Mengüç
"Başkalarından az şey beklemek. Mutluluğa giden iki yol; kendinden çok şey, başkalarından az şey beklemek. Mutluluğun anahtarını başkasının cebinde saklamamalısınız." **Favorim

Hande Akın
"Hayatta kurban rolü oynamak yerine kahraman olmayı seçmek."

Hasan Sonsuz Çeliktaş
"Doğada yapılan her türlü aktivite..."

İlhan Doğan
"Arkadaşlarınızla buluşmak. Kendinizi küçük bir çevre içerisine hapsetmeyin bütün arkadaşlarınızla vakit ayırarak farklı kişilerle görüşme şansını geri çevirmeyin. Arkadaşlarınıza vakit ayırmak keyifli zaman geçirmenizi ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar."

Kemal İslamoğlu
"Çocuklarla/yeğenlerle alt alta üst üste gıdı gıdı azması yapmak! Müthiş enerjik hissettiren, nefes nefese bırakan ve sevgiyi hücrelerinize kadar hissettiren mutluluk anı. Tek geçilir."

Mert Çuhadaroğlu
"Tatil mutluluğunun yarısı tatili planlamaktan gelir. Uzun tatiller yerine kısa ama daha çok tatil yapmaya çalışın, fırsat bulduğunuzda tatil planlayın."

Müge Çevik
"Her zaman daha kötüsünün de iyisinin de olduğunu kavramak."

Rıdvan Şanal Günseli
"Emeğimizle kazandığımız parayı avucumuzda tuttuğumuzda ki his."

Selda Soytürk
"Nefes alabiliyorum. Biliyorum ki doğduğum ilk anda bana verilen ve hayatım boyunca özgürce kullanabileceğim en büyük hediye bu."

Tiraje Tekmen
"Hayata dürüst olun! Kendinizi kandırmaya çalışmayın. Gerçekler önce acıtsa da sonrası mutlulukla gelir."

Not: Bu kitabı okuduğumu gören, istisnasız herkes aynı soruyu sordu; "Peki mutlu olabildin mi?", öyle kitabı okudum hah tamam şimdi mutluyum mu dicem ne dicem :)))) bilemedim, ama bildiğim bir şey var ki ben çokkkkk mutlu olduğumu ve bunun da kıymetini bildiğimi farkettim arkadaşlar, en önemlisi de bu :)

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey