10 Şubat 2015 Salı

Max Factor Masterpiece Transform High Impact Volumising Mascara

Merhabalar,
Bugün "ya ben bunu mutlaka almalıyım, merak ediyorum her yerde bu maskaranın reklamı var" diyip aldığım amaaaa "hmmm keşke almasaymışım parama yazık oldu, neyse denemiş oldum" dediğim bir üründen bahsetmek istiyorum.
Nasıl hemen şikayetleri sıraladım dimi size :)
Neden böyle düşündüğüme gelin birlikte bakalım.
Max Factor Masterpiece Transform High Impact Volumising Mascara

Masterpiece maskaranın çıkış amacı, kirpiklerimizde yüksek düzeyde hacimlendirici bir etki bırakmak. Aslında Max Factor ürünlerini genel olarak beğenirim, güvenebileceğim de bir markadır.

Ama sormak istiyorum, acaba Ar-Ge çalışmalarında bu maskaranın fırça kısmını neyi düşünerek bu şekilde yaptılar. Tamam fırçası plastik, ben plastik fırçaları çok ama çok daha seviyorum, daha kullanışlı daha performanslı oluyor. Bu kısımdan okeydir.
Çünkü plastik fırçalarda ürün daha performanslı oluyor, fırçaya gelen daha çok ürün daha etkili bakışlar açısından iyi.
Amaaaa?

Gördüğünüz üzere Masterpiece maskaranın fırçası çok küçük çıkıntılarla kaplı, uca doğru da genişliyor, sanki tam tersi olmalıydı gibime geliyor, yani fırçanın ucuna doğru kısalsa uzantılar kirpik diplerine daha kolay ulaşırdı. Bu şekilde kısa uzantılara ürün daha fazla geliyor ve ayrım yapmadan direk bütün maskara kirpiklere bir anda doluyor.

Hal böyle olunca ilk katta da ikinci katta da topaklanma yaşadım ben, ancak kirpik fırçası ile kuruduktan sonra biraz dağıtmaya çalıştım. Bu arada sürerken çok çabuk kuruyor.
Ama kalıcılığı çok iyi, suya da dayanıklı, tüm gün hiç azalmadan kaldı kirpiklerimde, koyu simsiyah da bir görüntü verdi. Hafif bir göz kalemi ile harika duruyor. Bunlara diyecek lafım yok.
Ya ben sürmeyi beceremedim :) ya da bilemiyorum memnun olan var mı içinizde, ama fırçası biraz daha kullanışlı olsaydı, favori ürünüm olabilirdi.
Burda ilk sürdüğümde kirpiklerimi birbirine yapıştırdı :)
Aynen durum böyleydi.
İkinci katı da uyguladım.
Kuruyunca biraz fırça yardımı ile ayırdım.

Bu hali fena değil, günlük olarak az az kullanmaya çalışıcam artık :)
Siz ne düşünüyorsunuz, kullandınız mı? Yorumlarınızı bekliyorum.
Sevgiler,

4 yorum:

 1. gerçekten çok fazla yapıştırmış. Ben ürünü kullanmadım ama resimlerde yapıştırdığı çok net. Özellikle ilk katta daha yapışık gibi geldi bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım fırçadan sonra sürmek daha mantıklı :)

   Sil
 2. aAAAA ne değişik fırça o! Bence de tam tersi şekilde olmalıydı. Max Factor ben de beğeniyorum ama rimelleri akıyo bende:(

  YanıtlaSil
 3. Bu yazıyı okuduktan sonra kesinlikle tercih edeceğim bir ürün olamaz. Benim şu aralar favori maskaram "L'Oréal Mega Volume Miss Manga Maskara". Kaşlarıma kadar uzun ve son derece dolgun kirpikler. Ama tek sevmediğim özelliği fırça biraz yumuşak ve fazla hareketli :)

  YanıtlaSil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey