22 Şubat 2015 Pazar

Avon Anew Reversalist Wrinkle Smoother Creme Lissante Anti-Rides

Merhabalar,
Bugün sizlerle Avonun Anew serisinden çıkardığı kırışıklıkları anlık olarak giderici bir pata kremden bahsedicem. Aslında krem pudra da diyebiliriz.

Kare bir ambalajı var ama çok zor açıldığını itiraf edeyim. Çünkü sert bir kutu daha var içinde ki zaten ürün de çok sert bir plastik kaba konulmuş. Öncelikle bunlar dikkatimi çekti. 
Bence gereksiz büyük ve sert bir ambalaj olmuş.
Bakın açarken ne hale getirdim.Gördüğünüz gibi 3 tane ambalajdan sonra ürüne ulaşabiliyoruz. :(

İçinden kullanma kılavuzu çıkıyor ve kutunun arka tarafında da Türkçe de dahil nasıl kullanılacağına dair yazılar mevcut.


Kullanma kılavuzundaki resimde de gördüğünüz gibi, bazı belli bölgelerdeki kırışıklıkları makyaj sırasında kapatmak amacıyla kullanılan bir ürün, kaz ayağı, yanak bölgesi, kaş arası, alın ve şakak bölgesi gibi...

Yine ambalajına baktığınızda sizi kocaman ayna bir kapak karşılıyor, bu anlamda güzel.


Valla ne yalan söyliyim Avon bu ürünü anti ergonomik yapmış bence, çok da uğraşmış sanırım ama ürüne ulaşmak için plastik gövdeyi yukarı doğru kayarak açıyorsunuz.


İşte bu kadar çabadan sonra nihayet pata kremimize ulaştık. :)

Tamamen krem yapıda bir ürün, sıkıştırılmış krem desem daha doğru olacak. Tonu da açık bir ton, Avon'un önerisine göre makyajınızı uyguladıktan sonra kırışık olan bölgelerinize ufak dokunuşlarla uyguluyorsunuz, kesinlikle ovma yapmıyorsunuz. 

Ama ben bu konuda katılmayacağım üzgünüm, açık ton bölgelere uygularken oranın rengini açıyor ve daha da dikkat çekmesine sebep oluyor, makyaja başlamadan uygularsak çok daha iyi olur en azından belli olmaz.

En önemlisi işe yarıyor mu?
Ben makyajdan sonra göz kenarlarıma uyguladım. Öncesi ve sonrası fotolar aldım ama bana sorarsanız bir değişiklik göremedim.Ben bi fark olduğunu düşünmüyorum, ayrıca dikkat ederseniz farımı da aldı götürdü :) Çünkü pat pat pat diye uygulama sırasında etrafındaki pudra ya da fondöten olsun herşeyi siliyor, tuhaf bir görüntü oluyor, dediğim gibi ben bu ürünü ancak makyaj öncesi belli bölgelere concealer fırçam ile uygulamayı ve o şekilde kullanmayı düşünüyorum. Ama hem performans hem kullanım hem de ambalaj açısından benden sınıfta kaldığını söyleyebilirim.
Siz ne düşünüyorsunuz?
Sevgiler,

2 yorum:

 1. Avon çok da kaliteli bir marka değil ne yazık ki bende güneş kremini almıştım neredeyse dermatit oluyordum.. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canım bazen arada iyi ürünler çıkıyor ama ruj gibi mesela, genelde cilt ürünlerini kullanamıyorum ben de :)
   Teşekkürler yorumun için...

   Sil

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey