The Balm Smoke Balm Palette

Merhabalar,
Bugün sizlerle iyi ki aldım dediğim bir paletten bahsetmek istiyorum,
The Balm Smoke Balm Palette

The Balm son zamanlarda yeni yeni paletleri ile yine aklımızı çeliyor, ve Gratis de malum indirimleri ardı ardına sıralıyor, ille alalım diye :)
Smoke Balm paletleri 2 çeşit aslında bendeki gri tonlu olan birazdan birlikte inceleyeceğiz. Diğeri ise daha açık tonlarda yeşil ağırlıklı bir palet, ben onu da inceledim ama o tonları çok kullanamam diye bunu almıştım. Bu arada yılbaşı indiriminden aldım yani yeni değil :) 

Smoke Balm ın ambalajı yine bilindik güzel dizaynlı The Balm ambalajları gibi, kibrit kutusundan hallice sayılır :) biraz daha uzunu ama ince ve hafif toplam gramajı 10,2 gr. 3 adet far var içinde, üstelik kapağında da aynası var, ki bu da çok kullanışlı olmasını sağlıyor. Yine bir at çantaya çık durumu var yani :) Yılbaşında tatilde yanıma almıştım çok da memnun kaldım, 

Bu palet buğulu göz makyajınızı tamamlayabileceğiniz şekilde hazırlanmış. Arka kısmında hatta görselli kullanım anlatımı da var. Bir koyu, bir mat bir de yine metalik açık fardan oluşuyor.
Blaze: Hafif mavi pembe simler içeren koyu lacivert siyah arası bir ton.
Spark: Tam mat ışıltı içermeyen gri bir ton.
Flame: Minik beyaz ışıltılar içeren uçuk pembe metalik bir ton.

İlk olarak blaze farı liner bölgenize sürerek dağıtmaya başlıyorsunuz, sonrasında spark ile crease bölgenizi belirginleştirip en son da flame tonu ile kaş altı ve göz pınarı aydınlatmanızı tamamlıyorsunuz. Kapağın arkasındaki anlatım bu şekilde.

Ben de biraz ters işliyor:) Önce aydınlatıcıyı yani flame tonunu göz kapağıma hafifçe uyguluyorum sonra gri spark ile crease çizgimi belirginleştirip karıştırma fırçası ile hafif karıştırmadan sonra blaze koyu tonu hafif liner çizgisine uyguladıktan sonra başlıyorum iyice dağıtmaya.


Şunu belirteyim öncelikle, flame rengini aydınlatıcı olarak da kullanabilirsiniz, spark yani gir renk çok mat ve soluk bir renk olduğundan tek başına sanırım çok iyi durmaz, ayrıca blaze yani en koyu renk , gerçekten çok koyu aman diyim birden çok almayın az az uygulayıp dağıtmanız en iyisi, çünkü çok güzel dağılıyor ve çok renk veriyor, her kullandığımda farların pigmentlerini beğendim gayet başarılı. The balm paletlerinin çoğunda olan tozutma problemi bunda da var ama çok rahatsız edici bir durumda değil, bence uygun yani.

Ben beğendim bu paleti, smokey eye yapacağım zaman hoppp elim hemen bu palete gidiyor :) Siz ne düşünüyorsunuz ?
Sevgiler...

2 yorum:

  1. Çok beğendim bende paleti ve tonları güle güle kullan canim :))
    http://begumbas.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil
  2. Keşke gözünde nasıl durduğunu görebilseydik :) Birgün uygulayıp fotoğrafını eklersen çok sevinirim. Eminim senin gözlerine çok yakışacaktır ;) Bende almak istiyorum bu üründen. Çünkü smokey eye göz makyajını çok beğeniorum.

    YanıtlaSil

Recent

recentposts

Random

randomposts