Featured

18 Eylül 2014 Perşembe

Essence All About Cupcake Lipstick

Selam,
Uzun bir aradan sonra (tatil, gezi, güneş... eğlence derken ) bloguma sonunda dönebildim.
Bu arada tatil fotolarıma da ayrı bir postta tabi ki yer vereceğim :) ama daha sonra, dediğim gibi uzun bir zamandır ürün yorumlarımı yazamıyordum. Şimdi yavaş yavaş başladım.
Yine blogumda kozmetik ürünlerine, bakım tüyolarına, okuduğum kitaplara, gezdiğim yerlere yer vericem, bunun haricinde yeni bir projeye başlayacağım tamamen kendime yönelik ve onu da sizlerle paylaşacağım. Ama o şimdilik sürpriz!
Gelelim bugün ki blog konuğuma, şipşirin mini minnacık, şeker mi şeker Essence All About Cupcake Lipstick :) Neden bu kadar şirin dedim. Birincisi ismi çok tatlı, kendi de günlük kullanıma uygun minnak bir ruj :) ayrıca tonu da gerçekten o cupcakelerin üzerindeki kremayı andırıyor. :)

Soft bir açık pembe rengi, numarası 53. Ama dudağa sürünce daha çok doğal nude tonunda durmaktadır. Yani dediğim gibi günlük olarak kullanabileceğiniz bir ürün.


Mat yapıda değil, hafif nemlendirme özelliği de içeriyor.Çok hafif de yağlı yapısı var ama kış aylarına girdiğimiz bugünlerde bu özellik güzel bir artı :) Kalıcılığı çok uzun süreli olmasa da , 3-4 saatte bir tazelemekte fayda var :)
Günlük kullanımda ben dudak kalemini asla tercih etmiyorum, o yüzden bu ruju gün içinde aynaya bile ihtiyaç duymadan tekrar tekrar sürebiliyorum. Açıkçası yanımdan ayırmadığım yardımcı bir eleman oldu benim için :)


Siteden bakmak isterseniz hemen tık tık , 12 farklı tonu olan bir lipstick serisi çıkacak karşınıza, üstelik fiyatı da 7,25 TL.
Sevgiler...

16 Eylül 2014 Salı

Michelle Knight "Find Me" Çünkü Bu Sizin de Hikayeniz Olabilir...


Kitap Adı:  Beni Bulun
Yazar: Michelle Night & Michelle Burford
Orijinal Adı: Finding Me
Çeviri: Nur Eren
Yayınevi: Martı Yayınları
 Sayfa Sayısı: 288
Basım: 2014

Nasıl ve nereden başlayacağımı inanın bilmiyorum. Çok ama çok gerçek bir o kadar can yakıcı bir hayat öyküsü.

ÇÜNKÜ BU SİZİN DE HİKAYENİZ OLABİLİR...

Kitabı D & R da görünce birşey beni çok etkiledi ve hikayeyi hiç bilmeden, daha önce nasıl oldu denk gelmeden almak istedim.
İyi ki de almışım, bir gecede bitirdiğim kitap, bana hayatın ne kadar kıymetli olduğunu her saniyesini doya doya geçirmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlattı.
11 yıl süren bir esaret, bir işkence silsilesi, hayattan çalınmış 11 koca yıl! çocukluktan kadınlığa kadar geçen 11 akıl almaz durumların yaşandığı yıl...
Kitapla ilgili daha fazla ayrıntı vermek istemiyorum ancak şiddetle alıp okumanızı tavsiye edebilirim. 
Hayatımız çok kıymetli, değerini bilelim, etrafta olup bitenlere sessiz kalmayalım...
Sevgiler,
Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey