19 Aralık 2014 Cuma

Yves Rocher Velvety Cleansing Milk & Micellar Cleansing Water

Güzel bir Cuma gününden hepinize merhaba,
Bugün sizlere geçenlerde yaptığım Yves Rocher online alışverişimde aldığım makyaj temizleme suyu ve temizleme sütünden bahsedicem.
Alışverişimi hatırlamak için tık tık
Ürünleri 5 Aralık'ta aldım, 2-3 sonra gelseler yani yaklaşık 10 gündür her gün ve sabah akşam kullanıyorum,

Hatırlarsanız kampanya dahilinde bu micellar temizleme suyu alışverişimde hediye olarak gelmişti, zaten onun hediye geleceğini bildiğimden ben de sütünü aldım ve birlikte kullanmak istedim.

Bu pıt pıtlı kapaklara sahip 200 ml lik şişelerdeki ürünlerin kullanımı çok rahat, öncelikle sıkmalı değil, istediğiniz kadar temizleme pedine alıp kullanmanız rahat oluyor, ve hijyenik de oluyor.

Doğal bitkisel ürünler içerse de, hiçbir hayvansal bileşen içermese de maalesef paraben içermektedir. :(((
Tamam evet kötüymüş ama bakalım mı içeriğindeki detoks etkili bitkisel ürünler nelermiş;
*Yeşil çay özü
*Beyaz çay özü
*Madagascar çayı özü
*Organik papatya suyu
*Misk gülü yağı

Peki ben cilt temizlik rutinimi nasıl yapıyorum?
Öncelikle doğal kükürtlü sabunla sabah ve akşam mutlaka yüzümü yıkarım, tüm kirlerden arındırmak için, makyajımı çıkartıyor mu hayır ama önce sabunla o mikropları azaltmak temizliği kolaylaştırıyor. 
Sabunla gerilen cildime, öncelikle Yves Rocher Velvety (kadifemsi) Cleansing Milk (temizleme sütü) nü uyguluyorum, aynı krem gibi elimin üstüne biraz döküp ped yardımı ile tüm yüzüme uyguluyorum, ve inanılmaz sonuç, tüm makyajımı gerçekten kusursuz çıkarıyor, üstelik cildimi inanılmaz nemlendirerek.

Cildim hem yumuşacık oluyor hem de zedelenmeden tüm makyajım temizleniyor, mutlaka her akşam ve her sabah uyguluyorum ilginç ama aksatmadan :)))) ben bile kendime şaşırıyorum...
Kokusu ise ayrı bir durum; inanılmaz güzel bir kokusu var, yani nasıl desem içinde muz esansı yok ama artık o çayların özleri mi öyle kokuyor bilmiyorum ama muz kokusu gibi geldi bana daha doğrusu tam adını koyamadığım güzel fresh bir koku:)

Sonrasında yine makyaj pedine aldığım Yves Rocher Micellar Cleansing Water ile tüm yüzümü tekrar siliyorum, bu hem tonik görevi yapıyor hem de son kalan makyajları çıkarıyor, gerçi ne yalan diyim temizleme suyunu ne zaman kullansam sütten sonra hiç makyaj kalmamış oluyor, yani ped yine tertemiz kalmış oluyor :) bu da kocaman bir artı demek bence, ama suyun şöyle bir özelliği var, cildinize fresh lik katıyor, o sütün verdiği kremsi yapıdan kurtarıyor ve yine missss gibi kokusuyla rahatlatıyor.
İşte böyle şekerler, bundan sonraki adımım ise yine aynı alışverişte aldığım göz kremim... Ama onu biraz daha kullanıp öncesi sonrası fotoğraflarla birlikte yazıcam, o yüzden biraz daha süre geçmesini bekleyeceğim.
Bu arada şişeler yarılandı bile, bitince sanırım ilk kampanyada tekrar alacağım, sevdiğim ürünler oldu.
Siz neler düşünüyorsunuz, Yves Rocher kullandığınız ürünler var mı, önerileriniz nelerdir?
Sevgiler...

0 yorum:

Yorum Gönder

Copyright © 2015 Yasemin Şengül - Makyaj / Moda / Seyahat ve hayata dair herşey